مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

(خبرگزاری ایرنا): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: ۱۵۳ روستای استان بر روی گسل قرار دارند

(خبرگزاری ایرنا):  سجاد صنعتی منفرد عصر دوشنبه در جلسه هماهنگی با اعضای شورای اسلامی استان زنجان افزود: در این روستا فقط پنج هزار و ۲۵۹ واحد مسکونی یعنی ۲۸ درصد از واحدها مقاوم سازی شده اند و مابقی را خطر زلزله تهدید می کند.
وی گفت: برای اینکه دامنه هشدارها در این باره را به جد عمومیت ببخشیم و برای مقابله با خطر احتمالی بلایای طبیعی طرح فرضی زلزله را در این مناطق اجرا کرده و بعد از توضیحات و توجیه مردم روستاهای در معرض خطر، اهمیت مقاوم سازی را تبیین و برای دریافت تسهیلات آنها را به بانکهای عامل معرفی می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۷ هزار واحد مسکونی روستاهای زنجان تسهیلات گرفته اند که در واقع معادل ۵۱ درصد کل این واحدها مقاوم سازی شده اند.
وی گفت: از ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار برای ۹۸٫۲ درصد طرح هادی تهیه شده و در حالی که برای روستاهای زیر ۲۰ خانوار وظیفه ای نداریم اما برای ۵۸ روستا با این شاخص نیز طرح هادی تهیه کرده ایم.
وی تصریح کرد: چون طرح هادی بعد از ۱۰ سال برای اجرا باید بازنگری شود هم اکنون طرح ۲۱۵ روستا بازنگری و برای بازنگری طرح ۱۸۴ روستا نیز اعتبار کافی نداریم که با ورود شوراها و دهیاری ها به موضوع شاید بتوان کاری برای این طرح ها انجام داد.
وی اظهار داشت: طرح ۳۸۲ روستا در حال اجراست که معادل بیش از ۵۲ درصد روستاهای دارای طرح می شود، این رقم در متوسط کشوری حدود ۴۲ درصد است.
وی تاکید کرد: از حدود ۹۲ هزار واحد مسکونی روستایی حدود ۶۹ درصد سند روستایی از شرکت ثبت اسناد دریافت کرده اند که این رقم در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر زنجان حدود ۳۰ درصد است.
رئیس شورای اسلامی استان زنجان در ادامه گفت: با کمک مردم و همت مسئولان باید سالجاری را که سال پرچالشی به لحاظ اقتصادی خواهد بود پشت سر بگذاریم.
سجاد خدایی گفت: این شورا و اعضای آن باید بازوی دولت و کمک حال آن در تصمیمات اجرایی استان باشند، اما در مجموع این موضوع در عمل اتفاق نمی افتد.
وی تصریح کرد: برخی از قوانین در حین اجرا قانون دیگر را رد می کنند و تناقض وجود دارد، لذا یا آن تصمیم اجرا نمی شود یا اینکه به کندی و آرامی عملیاتی می شود.
به گزارش ایرنا، براساس برنامه ریزی ها و تلاش های انجام گرفته به مناسبت روز تاسیس این بنیاد (۲۱ فروردین ) در سطح استان ۱۲۰میلیارد ریال طرح عمرانی در زنجان افتتاح و کلنگ زنی شد.
تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد پنج درصد تا سقف ۲۵ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت می شود.لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group