امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

خبرگزاری ایرنا : عملکرد بنیاد مسکن زنجان در محرومیت زدایی مطلوب است

 

خبرگزاری ایرنا : عملکرد بنیاد مسکن زنجان در محرومیت زدایی مطلوب است

زنجان – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: بنیاد مسکن زنجان در محرومیت زدایی، اجرای طرح های هادی، مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی و احداث واحدهای مسکونی در استان برای اقشار کم درآمد، موفق عمل کرده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی عصر یکشنبه در حمع مدیران و کارکنان بنیاد مسکن استان زنجان افزود: استان زنجان ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری دارد که با ایجاد بسترهای لازم در حوزه گردشگری، می توان گام های موثری در راستای جذب گردشکر و درآمد زایی در سطح استان برداشت.
وی تاکید کرد: این بنیاد در شناسایی روستاهای هدف گردشگری و تهیه طرح بافت های با ارزش روستایی عملکرد مطلوبی داشته است.
امام جمعه زنجان، خدمت به محرومان و اجرای عدالت را امری لذت بخش عنوان و یادآوری کر: این نهاد یکی از یادگارهای امام راحل (ره) و منشاء خدمات زیادی در راستای محرومیت زدایی بوده است.
وی با اشاره اهمیت خدمت به محرومان در جامعه اسلامی، تصریح کرد: باید فرهنگ کار و تلاش در جامعه نهادینه شده و مجموعه این نهاد نیز در حوزه اشتغال و خدمت رسانی نهایت کوشش خود را انجام دهند.
حجت الاسلام خاتمی اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با داشتن نیروهای متخصص، فنی و توانمند در حوزه های مختلف به عنوان مجموعه ای موفق و چابک، عملکرد مثبت و موثری در جامعه بویژه در روستاها داشته است.
به گزارش ایرنا، از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طبق سرشماری سال ۹۵، طرح هادی برای ۶۹۶روستا تهیه شده و در ۳۶۲ روستا اجرا شده است.
مقاوم سازی ۵۱ درصد واحدهای مسکونی روستایی، صدور بیش از ۶۲ هزار واحد مسکونی روستایی، تهیه طرح بافت های با ارزش روستایی به تعداد چهار بافت با ارزش، شروع به ساخت ۱۳۳ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن محرومان در سطح استان، احداث و بهره برداری ۸۹۲ واحد مسکونی در سطح استان برای اقشار کم درآمد از ابتدا تا پایان سال ۹۶ از جمله عملکردهای مهم این بنیاد در استان زنجان به شمار می رود.

لینک خبر

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group