مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱

خبرگزاری ایرنا: طرح های مسکن شهری زنجان افتتاح و کلنگ زنی شد

 خبرگزاری ایرنا: طرح های مسکن شهری زنجان افتتاح و کلنگ زنی شد


زنجان – ایرنا – با حضور مدیر عامل مجمع خیران مسکن ساز کشور و مسئولان استان تعدادی از طرح های مسکن شهری استان زنجان روز دوشنبه کلنگ زنی و افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، طرح مسکن ۱۶ واحدی گلسار ابهر در زمینی به مساحت یکهزار متر مربع کلنگ زنی شد و همچنین طرح ۳۰ واحدی سلطانیه و ۱۸ واحدی تجاری و اداری خدابنده به صورت نمادین همزمان با این طرح کلنگ زنی شد.
اعتبار پیش بینی شده برای طرح گلسار ابهر ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بوده و ۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای پروژه ۳۰ واحدی سلطانیه و ۲۱ میلیارد و ۵۶۵ میلیون ریال برای پروژه ۱۸ واحدی خدابنده پیش بینی شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان در جمع خبرنگاران گفت: اعتبار پروژه های کلنگ زنی شده در مجموع بیش از ۶۵ میلیارد ریال برآورد شده است.
سجاد صنعتی منفرد افزود: امروز همچنین پروژه مسکونی ۱۰۴ واحدی بصیرت ابهر که در سال ۹۰ کلنگ زنی شده بود با اعتبار ۵۹ میلیارد و ۵۹۳ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۷۰۰ متر مربع و با زیر بنای ۱۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع در واحد های ۵۱ تا ۷۵ متری به بهره برداری رسید.
مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان یادآور شد: کلنگ زنی محل طرح توسعه بافت با ارزش روستای درسجین در زمینی به مساحت ۱۷ هکتار به صورت احداث اولین باغ گردشگری ایرانی و مجموعه های گردشگری و صنایع دستی روستایی و مسکونی طراحی شده است که پیش بینی اعتبار لازم برای آن در مرحله اول از محل اعتبار ملی و استانی و فروش اراضی در حدود ۲۵ میلیارد ریال است.
وی خاطر نشان کرد: کلنگ زنی اولین طرح اشتغالزایی شهرستان ابهر در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار از اراضی ملی روستای پیرسقا از دیگر برنامه ها است که برای اجرای طرح های صنعتی کوچک روستایی اختصاص یافته است و برای ۶۰ واحد صنعتی کوچک ۵ میلیارد ریال اعتبار اولیه در نظر گرفته شده است.
لازم به ذکر است تفاهم‌ نامه تهیه و اجرای پروژه های بهسازی روستایی در استان زنجان نیز امروز به امضا رسید.

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group