امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

(خبرگزاری ایرنا) :طرح منظومه روستایی در همه مناطق استان زنجان اجرا می شود

(خبرگزاری ایرنا ): سجاد صنعتی منفرد شامگاه سه شنبه در حاشیه دومین جشنواره روستای زنجان به خبرنگاران گفت: در حالی طرح منظومه روستایی در ۱۷ بخش این استان اجرا می شود که مجموع مناطق در دست اجرای این طرح در کشور نیز به ۱۷ منطقه می رسد.
به گفته این مسئول، در قالب این طرح در هر استان، روستاها براساس شرایط اقلیمی، موقعیت جغرافیایی و ظرفیت ها، به تفکیک، منظومه هایی را تشکیل می دهند و هر یک به قطب های فرهنگی، کشاورزی، صنعتی و اقتصادی تبدیل می شوند.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان، طرح هادی برای ۶۹۶ روستا تهیه شده است که شامل ۹۸ درصد این روستاها می شود.
وی یادآور شد: برای ۵۵ روستای زیر ۲۰ خانوار هم طرح هادی انجام شده است.
صنعتی منفرد اظهار داشت: قبل از سال ۹۵، هدف اجرای طرح های هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار بود که در آن زمان ۱۰۰ درصد هدفگذاری محقق شد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: به علت تغییر آمار جمعیت برخی روستاها به بیش از ۲۰ خانوار و برخی دیگر به کمتر از این رقم رسید که باعث جابجایی ارقام طرح هادی تهیه شده شد.
وی خاطر نشان کرد: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای خانوار در ۶۶۲ روستا اجرا شده و می توان گفت در ۵۱ درصد روستاها حداقل یکبار اجرای طرح هادی را داشته اند.
صنعتی منفرد میانگین اجرای طرح هادی در روستاهای کشور را هم ۴۲ درصد خواند و ادامه داد: عملکرد زنجان با ۵۱ درصد بیش از میانگین کشوری است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: تاکنون برای ۶۲ هزار و ۳۲۶ واحد روستایی از ۹۱ هزار و ۲۶۵ واخد مسکونی روستایی در کار مشترکی میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان ثبت اسناد استان، اسناد مالکیت املاک روستایی صادر شده است.
وی اضافه کرد: این طرح و برنامه بر اساس الحاق قانون ساماندهی مسکن برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر هم داریم که از این محل هم ۶ هزار و ۲۲۹ فقره سند مالکیت صادر شده است.
صنعتی منفرد افزود: مابقی بحث صدور اسناد مالکیت را هم طی برنامه ششم کار مشترک انجام خواهد شد و در این زمینه استاندار زنجان هم تاکید ویژه دارند که بیش از تعهد و بودجه کار انجام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: در بحث طرح بهسازی روستاهای هدف گردشگری برای ۱۰ روستا اقدام شده است که از این میان در رابطه با بحث طرح هادی روستایی تا پایان برنامه پنجم چهار روستا اجرا و در برنامه ششم تاییدیه ۶ روستای دیگر از کمیته ملی دریافت شد و چهار روستا هم در دست بررسی است.
وی یادآور شد: روستاهای خوئین، گلابر، ویر و درسجین طرح هادی دارند و برای روستاهای ماری، حاج سیران، شیت، ولیدر، الم کندی و چبدره در برنامه ششم مصوبه آن از کمیته ملی دریافت شده است.

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group