امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

حضور مهندس مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی در استان زنجان

حضور مهندس مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی در استان زنجان

طی هماهنگی های انجام شده مهندس مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور به همراه مدیران کل این حوزه مهندس سهرابی و مهندس رشتیان از روستاهای استان زنجان بازدید کردند . در این بازدید که با حضور مهندس حاجی زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و معاونین وی همراه بود از روستاهای قلعه (بافت با ارزش ) ، بوجی و برانگور بازدید به عمل آمد تا از نزدیک از وضعیت موجود در این روستا اطلاعات لازم بدست آید تا در خصوص مقاوم سازی واحدهای مسکونی و نحوه خدمت رسانی به اهالی این روستاها تمهیدات لازم اندیشیده گردد . پس از انجام بازدید ها جلسه ای جهت بررسی وضعیت موجود استان برگزار شد . در این جلسه ابتدا مهندس حاجی زاده با ارائه گزارشی توضیحات لازم در خصوص واحدهای مقاوم سازی شده روستاهای استان که بالغ بر ۶۰ درصد واحدهای مسکونی موجود را شامل میشود ارائه نمود . پس از صحبت های مدیران کل بخش مسکن و بازسازی در خصوص مسائل مربوط به این حوزه آقای مهندس مهدیان با ابراز رضایت از عملکرد استان در این حوزه ، به لزوم تلاش هر چه بیشتر برای خدمت رسانی به محرومین که وظیفه ذاتی بنیاد مسکن است تاکید نموده و افزود : دولت همواره با وجود شرایط سخت کنونی کمک های شایانی در زمینه مقاوم سازی واحدهای مسکونی را انجام داده است  و بنیاد مسکن نیز از این فرصت ها جهت تامین مسکن محرومین به خوبی بهره برده است . معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور در ادامه گفتند : جهت جلوگیری از مهاجرت به شهرها و ماندگاری روستاییان باید تفکر طرح های معیشت محور را توسعه دهیم و با همکاری دستگاه های دیگر به این مهم دست یابیم . ایشان در خصوص خانه دار شدن خانوار های دارای حداقل دو معلول نیز نکاتی را بیان نمودند و از همکاری بنیاد مستضعفان و سازمان بهزسیتی تقدیر کردند .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group