امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در صدا و سیمای مرکز زنجان

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در صدا و سیمای مرکز زنجان حضور یافت و در خصوص اقدامات بنیاد مسکن استان در خصوص مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی توضیحاتی ارائه نمود.

در ابتدا مهندس خواجه ای  به اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: از تعداد ۵۰۰۰ سهمیه مصوب سال ۱۴۰۰ تعداد ۴۲۳۰ فقره به استان ابلاغ شده و از این تعداد ۳۶۵۳ متقاضی به بانک های عامل معرفی و۲۳۲۳ فقره انعقاد قرارداد صورت گرفته است که معادل ۵۵% انعقاد می باشد .

وی تاکید کرد: با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به احداث مسکن مقاوم در روستاها، تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد ۵درصد تاسقف۱۰۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت می شود.

خواجه ای تصریح کرد: در سطح استان زنجان، ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز ۵۱ هزار واحد مسکونی روستایی برابر با ۵۵ درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است

وی با بیان اینکه، ۱۵۳ روستای استان با ۱۸۷۳۴ واحد مسکونی روستایی بر روی گسل قرار دارد، گفت: ار این تعداد ۶۸۵۷ واحد مسکونی معادل ۳۷ درصد مقاوم سازی شده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group