مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

حضور معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز زنجان

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز زنجان در سالروز زلزله طارم به وضعیت مقاوم سازی واحدهای مسکونی استان زنجان اشاره کرد و گفت: در استان زنجان ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی وجود دارد که از این تعداد ۴۷۷۵۷ واحد در واقع بیش از ۵۲ درصد مقاوم سازی شده است.

موسوی با بیان اینکه مقاوم سازی واحدهای مسکونی موجب کاهش آسیب ها در بلایای طبیعی می شود، افزود: اولویت ما در حوزه روستایی، توجه به مقاوم سازی مسکن روستائیان است که در این راستا، تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی به روستاییان، پرداخت می شود.

وی به تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اعتبارسال ۹۷ در استان زنجان به تعداد ۲۲۰۷ واحد ابلاغ شده  که از این تعداد ۱۸۲۵واحد  معادل۸۳  درصد  نسبت به سهمیه ابلاغی انعقاد قرار شده که میانگین این میزان در  سطح  کشور ۲۲ درصد می باشد که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

موسوی یادآور شد: واحدهای مسکونی روستایی که از طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی استفاده نموده اند، تا مدت ۱۰ سال بیمه حوادث شده و در صورت خسارت می توانند از بیمه مذکور استفاده کنند.

وی در ادامه به زلزله طارم در سال ۶۹ اشاره کرد و گفت: در زلزله طارم به دلیل عدم توجه به مقاوم سازی روستایی بسیاری از واحدهای مسکونی تخریب شد و بسیاری از مردم این منطقه نیز جان خود را از دست دادند، به طوری که بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تخریب شد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group