امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز زنجان

مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز زنجان به ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های این نهاد به ویژه در زمینه مقاوم سازی واحدهای مسکونی پرداخت.

 وی با اشاره به اینکه اولویت ما در حوزه بازسازی و مسکن روستایی، مقاوم سازی مسکن روستایی  به حدالقل رساندن خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه است، گفت: در این راستا, پیشگیری بهتر از درمان است, چرا که هزینه پیشگیری بسیار بسیار پایین تر است.

وی با اشاره به اینکه، تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی به روستاییان، پرداخت می شود، ادامه داد:تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد ۵درصد تاسقف ۱۸ و ۲۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد: از مجموع ۹۱۲۶۵ واحد مسکونی روستایی ۴۶۸۳۶ واحد مسکونی یعنی ۵۱ درصد  توسط بنیاد مسکن در سطح استان مقاوم سازی شده است.

مهندس صنعتی منفرد تصریح کرد: با توجه به برنامه ششم توسعه، بنیاد مسکن علاوه بر موضوعات مطرح شده اقدام به شناسایی مناطق کم برخوردار از موضوع مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، همچنین مناطق پر مخاطره از لحاظ حوادث غیرمترقبه نموده و با برنامه ریزی مناسب در نظر دارد روند مقاوم سازی واحدهای مسکونی در این مناطق را سرعت ببخشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر   ۱۳۴ ناظر دارای صلاحیت و۱۱ دفتر فنی و مهندسی جهت طراحی واحدهای مسکونی و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی، زیر نظر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح استان بر ساخت و ساز روستایی نظارت می کنند.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group