مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

طی برنامه ریزی به عمل آمده، دکتر طهماسبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان پس از بازدید از روستای درسجین شهرستان ابهر،  با حضور در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این نهاد ، معاونین و کارکنان دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن استان با ارائه گزارشی از فعالیت های  این نهاد در حوزه های عمران روستایی، بهسازی و مسکن روستایی و مسکن شهری مطالبی بیان نمود و گفت: این نهاد انقلابی فعالیت های ارزشمندی در سطح استان به ویژه روستاها ارائه کرده است.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با داشتن نیروهای متخصص، فنی و توانمند در حوزه های مختلف به عنوان مجموعه ای موفق و چابک، عملکرد مثبت و موثری در جامعه داشته است.

این مسئول ادامه داد: پروژه های عمرانی مختلفی از سوی این نهاد در راستای توسعه و آبادانی استان به ویژه در سطح روستاها در حال اجرا است، که به رعایت نکات فنی و اصولی و ارتقاء کمی و کیفی در این زمینه توجه جدی شده است.

سپس دکتر طهماسبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه، ا قدامات و فعالیتهای قابل توجه بنیاد مسکن  تاثیرات مثبتی در توسعه روستاها و حمایت ازاقشار کم درآمد داشته است، افزود: بنیاد مسکن استان با محرومیت زدایی درروستاها موجب عمران و آبادانی شده است که تداوم این رویکرد می تواند به توسعه بیشتر و پر شتاب تر در روستاها منجر شود.

وی حل مشکلات روستا را از عوامل تاثیر گذار در رونق و توسعه اقتصادی عنوان کرد و گفت: تشخیص و تعیین نیازمندیهای مسکن محرومان روستایی و شهری و فراهم آوردن موجبات اجرای آن با مشارکت و همکاری مردم یکی از عمده ترین فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که خوشبختانه این نهاد در سطح استان عملکرد خوبی داشته است.

این مسئول با اشاره به افتتاح حساب ۱۰۰ از سوی حضرت امام خمینی(ره) به منظور ساخت مسکن و سرپناه برای اقشار محروم جامعه، اظهار داشت:  امام خمینی (ره) با رویکرد و بینش عمیق و هوشمندانه  خود در راستای حمایت از اقشار کم درآمد گام های موثری برداشت که هم اکنون نیز باید در تقویت آن و جلب مشارکت مردم بیشتر تلاش شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خاطر نشان کرد: محرومیت زدایی و توسعه عدالت اجتماعی که همواره مورد تاکید امام خمینی(ره) بود، باید به صورت پررنگ و جدی در جامعه دنبال شود.

دکتر طهماسبی با بیان اینکه، بهسازی بافت با ارزش روستایی از جمله فعالیت های شاخص این نهاد در حوزه روستایی است، تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در شناسایی و ارتقای فضاهای با ارزش وحفاظت و احیای ارزشهای فرهنگی، تاریخی و معماری آن به شیوه های مناسب اقدامات مطلوبی انجام داده است که می تواند منجر به رونق اقتصادی شود.

در پایان معاونین بنیاد مسکن استان مطالبی را در خصوص فعالیت های این نهاد در حوزه های مختلف ارائه نمودند و سوالاتی نیز توسط سایر حاظرین مطرح گردید و برای حل مشکلات موجود راهکارهای ارائه شد.

 

 

 

New layer…

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group