امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در جلسه شورای مسکن استان زنجان با حضور وزیر راه و شهرساز ی

در اولین روز از هفته دولت، مهندس صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با حضور در استان زنجان  که همزمان با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت، در جلسه شورای مسکن استان حضور یافت.

در این جلسه که با حضور مهندس مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، دکتر افشارچی استاندار زنجان، مهندس خواجه ای مدیر کل بنیاد مسکن استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی صورت گرفت، وزیر راه و شهرسازی گفت: واگذاری زمین‌های ملی موجود در روستاهای همجوار شهرها به متقاضیان نهضت ملی مسکن از سیاست‌های این وزارتخانه بوده که در حال عملیاتی شدن است.

وی ادامه داد: این زمین ها به صورت ۹۹ ساله و با پرداخت تسهیلات ساخت در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی از تامین زمین در قالب حمایت از طرح جوانی جمعیت به صورت گسترده در کشور خبر داد و افزود: واگذاری این زمین ها در ۲ هفته نخست ماه ربیع الاول همزمان با ایام جشن ولادت پیامبر اکرم (ص) در همه استان ها انجام می شود.

مهرداد بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکل درجه خاک در برخی اراضی مورد نظر برای احداث واحدهای نهضت ملی مسکن، گفت: در استان های مختلف از جمله استان های شمالی و برخی شهرهای کشور که خاک حاصلخیز و مرغوب دارند با این مشکل مواجه هستیم و لازم است این مسأله با ذکر نام شهرها از راه اصلاح قانون حل و فصل شود.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود به سهم ۳۰ درصد تولید مسکن در کاهش تورم کشور اشاره کرد و گفت: بانک ها با پای کار بودن در تامین منابع لازم برای پیشبرد پروژه های نهضت ملی مسکن در واقع در راستای کاهش نرخ تورم حرکت می کنند.

مهرداد بذرپاش به گزارش های مراجع رسمی در خصوص روند کاهشی نرخ تورم مسکن در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: مشارکت و همراهی دستگاههای مختلف در تولید مسکن، نقش موثری در کاهش کلی نرخ تورم خواهد داشت.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group