امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

حضور حضرت آیت اله خاتمی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و دیدار با کارکنان این نهاد

طی برنامه ای حضرت آیت اله خاتمی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب زنجان با حضور در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، با مدیران و کارکنان این نهاد به مناسبت سالروز ایام تاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ امام(ره) دیدار کردند.
در این دیدار ، آیت اله خاتمی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع کارکنان بنیاد مسکن ، این نهاد مقدس را را یکی از یادگارهای امام راحل دانستند که منشا خدمات فراوانی در راستای محرومیت زدایی در کشور شده است.
وی، خدمت به محرومین و نهادینه ساختن فرهنگ کار و تلاش در جامعه را وظیفه همگان دانسته و افزود: نیروهای انقلابی بنیاد مسکن باید در تمام زمینه ها به ویژه حوزه اشتغال و خدمات نهایت تلاش خود را بکار گیرند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با داشتن نیروهای متخصص، فنی و توانمند در حوزه های مختلف به عنوان مجموعه ای موفق و چابک، عملکرد مثبت و موثری در جامعه به ویژه در سطح روستاها داشته است.
حضرت آیت اله خاتمی، با بیان اینکه،خدمت به محرومین و اجرای عدالت بسیار لذت بخش است، که خوشبختانه کارکنان بنیاد مسکن به خوبی این موضوع را تجربه کرده اند، خاطر نشان کرد:بنیاد مسکن استان در اجرای طرح های هادی،مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی و احداث واحدهای مسکونی در سطح استان برای اقشار کم درآمد، موفق عمل کرده است .
وی با بیان اینکه، استان زنجان ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری دارد، ادامه داد: با ایجاد بسترهای لازم در حوزه گردشگری، می توان گام های موثری در راستای جذب گردشکر و درآمد زایی در سطح استان برداشت که خوشبختانه بنیاد مسکن استان در شناسایی روستاهای هدف گردشگری و تهیه طرح بافت های با ارزش روستایی عملکرد مطلوبی داشته است.
حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان ضمن خیر مقدم گویی، حضور آیت اله خاتمی در بنیاد مسکن استان را پر برکت و ارزشمند دانسته و در خصوص فعالیت این نهاد انقلابی در حوزه فرهنگی توضیحاتی ارائه نمود.
در ادامه مهندس صنعتی منفرد با ایراد سخنرانی گزارش کاملی از عملکرد بنیاد مسکن استان در حوزه های مختلف ارائه نمود و گفت: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طبق سرشماری سال ۹۵، طرح هادی برای ۶۹۶روستا تهیه شده و در ۳۶۲ روستا اجرا شده است.
وی به مقاوم سازی ۵۱ درصد واحدهای مسکونی روستایی،صدور بیش از ۶۲ هزار واحد مسکونی روستایی،تهیه طرح بافت های با ارزش روستایی به تعداد ۴ بافت با ارزش، شروع به ساخت ۱۳۳ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن محرومین در سطح، احداث و بهره برداری ۸۹۲ واحد مسکونی در سطح استان برای اقشار کم درآمد از ابتدا تا پایان سال ۹۶ اشاره کرد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group