امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای احداث مسکن محرومین در استان زنجان با حضور مدیرکل مسکن روستایی کشور و رئیس گروه نظام فنی روستایی

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای احداث مسکن محرومین استان زنجان  با حضور مهندس سهرابی  مدیرکل مسکن روستایی کشور ، مهندس عباسی رئیس گروه نظام فنی روستایی کشور ، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان ، معاونین و کارشناسان این حوزه برگزار شد.

در ابتدا مهندس خواجه ای به  احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان زنجان،   اشاره کرد و گفت: برای احداث این واحدها، ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته که ۶۰ میلیارد تومان آن بلاعوض است.

وی  با اشاره به اینکه،  بابت ساخت این واحدهای مسکونی هزینه ای از خانواده ها دریافت نمی شود، افزود: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با کار مزد ۵ درصد و ۳۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان و همکاری بانک های عامل در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان  تصریح کرد:  روند احداث این پروژه را طبق برنامه پیش خواهیم برد و  تا یک سال آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید که در این راستا نیازمند همکاری و مشارکت تمام دستگاه های اجرایی استان هستیم.

خواجه ای با تأکید بر اینکه مردم، ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی هستند و در به ثمر رساندن انقلاب نقش مهم و کلیدی را ایفا کردند، گفت: هدف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،خدمت به محرومین  و ایجاد سرپناهی امن برای این قشر است.

وی تاکید کرد: در ساخت این واحدهای مسکونی باید به احداث مسکن مقاوم و با دوام روستایی؛ تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی؛ تامین مسکن متناسب با نیاز روستائیان؛ حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها نیز توجه کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطر نشان کرد: توانمندسازی روستاییان که از محرومان اصلی جامعه هستند نیازمند تحولات عمیق و اساسی در زیرساخت­ ها و ارایه خدمات به این قشر نیازمند است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group