امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

جلسه هماهنگی فی مابین اداره کل راه و شهرسازی استان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان جهت اجرای پروژه های مسکن شهری با حضور معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور

جلسه هماهنگی فی مابین اداره کل راه و شهرسازی استان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور مهندس حق شناس معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن کشور، مهندس سجادی مدیرکل محترم دفتر نظارت و ارزیابی بنیاد مسکن مرکز و مدیران کل و معاونین این دو مجموعه برذگزار شد.
در ابتدا مهندس حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن کشور از نحوه عملکرد بنیاد مسکن در اجرای پروژه های عمرانی به ویژه طرح اقدام ملی مسکن ابراز رضایت نمود واظهارکرد :راهکارهای تسهیل دراجرایی نمودن این پروژه ها باهدف بهینه سازی ارائه گردد.
وی با اشاره به تجارب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان درساخت وساز واحدهای مرغوب و متناسب با نیاز متقاضیان استان ، تصریح کرد : در راستای تولید و تامین مسکن استان زنجان گام های مطلوبی برداشته و عملکرد خوبی ارائه نموده که امیدواریم تداوم یابد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن کشور به برخی توصیه های مدیریتی و فنی برای بهبود کیفی و روند اجرایی پروژه های طرح اقدام ملی مسکن در استان اشاره کرد و گفت: مهم ترین عامل در ساخت و ساز ها، ارتقاء کیفیت می باشد.
حق شناس از فعالیت های انجام گرفته در استان ابراز خرسندی نمود و به ظرفیت بالا و رشد قابل توجهی که در حوزه مسکن شهری در استان به وجود آمده اشاره کرد .
وی با بیان اینکه، بهسازی واحدهای موجود در بافت های فرسوده شهری یکی از اولویت های بنیاد مسکن است ، ادامه داد: بنیاد مسکن تجربه موفقی در توسعه روستایی و شهری و نوسازی و بهسازی خانه‌های آسیب‌دیده از حوادث دارد به همین دلیل ورود بنیاد در بافت فرسوده می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد.
در ادامه مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گزارشی از وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، اقدام‌های انجام شده و در دست اقدام به صورت جداگانه ارائه نمود و گفت: تلاش این مجموعه بر این است که پروژه‌ای از برنامه زمان‌بندی خود عقب نماند و واحدهای در حال احداث با بهترین کیفیت در زمان مقرر به متقاضیان تحویل گردد.
وی با بیان اینکه، استان زنجان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن جزء استان های پیشرو در سطح کشور به شمار می آید، اظهار کرد: با توجه به بررسی های به عمل آمده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در پالایش و ساماندهی متقاضیان طرح اقدام ملی و همچنین شروع عملیات اجرایی این پروژه ها در سطح کشور رتبه برتر را کسب نمود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۱۲ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۳۶۸ واحد در گلشهر زنجان در قالب طرح اقدام ملی از سوی این نهاد در حال ساخت است، ادامه داد: مساحت کل زمین های واگذار شده برای احداث این پروژه ها ۴۷۹۳۵ متر مربع می باشد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تصریح کرد: پروژه های مسکونی ۳۶۸ واحدی گلشهر زنجان،۹۶ واحدی هیدج، ۱۶ واحدی صائین قلعه ، ۲۰۰ واحدی آببر ، ۱۲۶ واحدی خرمدره و ۸۰ واحدی فاز ۲ هیدج از جمله پروژه هایی است که در قالب طرح اقدام ملی از سوی این نهاد انقلابی در حال اجرا می باشد.
وی ادامه داد: خوشبختانه در زمینه تامین زمین برای اجرای پروژه های مسکن شهری به ویژه طرح اقدام ملی، تعامل مطلوبی با اداره راه و شهرسازی به وجود آمده و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
گفتنی است در پایان مقرر گردید؛ اداره کل راه و شهرسازی استان در راستای تامین زمین جهت احداث ۵۰۰ واحد مسکن محرومین در شهر زنجان برای متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن مساعدت نماید تا متقاضیان مذکور امکان بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه بانک رسالت و نیز مبلغ بلاعوض از محل کمک های حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) را داشته باشند .
همچنین در رابطه با طرح بازآفرینی منطقه بیسیم شهر زنجان توسط بنیاد مسکن استان ، اداره کل راه و شهرسازی استان اقدامات و همکاری لازم را داشته باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group