امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

جلسه معوقات و هماهنگی بانک ها

جلسه معوقات و هماهنگی بانک ها

جلسه معوقات و هماهنگی بانکها با حضور حاجی زاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، کریمی رییس شعب بانک ملی ، صداقتی رییس شعب بانک صادرات ، شهبازی رییس شعب بانک سپه ، زهروی رییس شعب بانک مسکن ، استواری رییس شعب بانک پست بانک ، مهاجر رییس شعب بانک تجارت و تاران مسئول امور بهسازی و وام روستایی در اتاق کنفرانس بانک پست بانک تشکیل شد . در ابتدا استواری ضمن خیر مقدم گویی از توجه رؤسای بانک ها وبنیادمسکن به معوقات و مطالبات بانکی تقدیر و تشکر کرد و در ادامه کریمی رییس شعب بانک ملی گفت : در مورد ارائه تسهیلات به مردم علی الخصوص روستاییان گرامی بانک ها خدمات زیادی انجام داده اند  و این کار را ادامه می دهند ، از طرفی به دلیل وجود شرایط خاص ، کشورمان از لحاظ زلزله ، سیل ، رانش زمین و … آسیب پذیر بوده که یکی از راه های کنترل و مهار  این گونه حوادث غیر مترقبه ارائه تسهیلات بانکی بعد از وقوع آن ها است . وی افزود : با توجه به شرایط موجود کشور و کمبود نقدینگی در این برهه از زمان و همچنین عدم همکاری روستاییان در وصول معوقات و مطالبات بانک ها که یکی از نیازها در امر گردش مالی است ، نتوانسته ایم آن طور که باید و شاید به روستاییان عزیز کمک کنیم . وی از بنیاد مسکن خواست تا از طریق فرمانداری ها ، بخشداری ها و دهیاری ها در خصوص مطالبات و معوقات ، بانک ها را یاری نمایند . حاجی زاده نیز در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری بانک ها گفت : به طور متوسط هر ۷ یا ۸ سال یکبار کشور دچار حوادثی چون سیل ، زلزله ، طوفان و …. میگردد که با هماهنگی میان دستگاه ها علی الخصوص بانک ها این نوع حوادث غیر مترقبه قابل مهار و کنترل میباشد که نمونه آن در سال های حضور بنده در استان های کردستان ، هرمزگان  و قزوین است که با هماهنگی دستگاه ها و انجام اقدامات لازم در مقابله با این دست حوادث موفقیت های زیادی حاصل گردید . وی با اشاره به اصل مهم پیشگیری بهتر از درمان ،گفت میتوان با یک سری اقدامات و تمهیدات میتوان با این نوع حواث مقابله کرد تا خرابی های حاصله به حد اقل برسد . از این نمونه اقدامات که از سال ۱۳۸۴ در کشور آغاز گردیده بهسازی و نو سازی خانه های روستایی است که با تسهیلات ۵میلیونی آغازودرحال حاضربه۱۲میلیون تومان رسیده   که بعضا” آورده خودمتاقضی نیز به ۲برابرآن میرسد که این خودسبب شده تاتسهیلات رادرجاهای دیگر هزینه نکنند و تا کنون نیز نوسازی وبهسازی خانه های  روستاها درسطح استان با پیشرفت ۵۷ درصدی میباشد. درضمن لازم است از همکاری بانک ها در پیشبرد این اقدامات تشکر کرد . حاجی زاده از دیگر محاسن این طرح به فرهنگ سازی بین روستاییان جهت عدم مهاجرت به شهرها و همچنین بازگشت مهاجران از شهرها به روستاها اشاره کرد . در پایان راهکارهایی در خصوص پرداخت تسهیلات و باز پرداخت مطالبات از طرف بنیاد مسکن و بانک ها ارائه گردید .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group