امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

جلسه مشترک مدیرکل بنیاد مسکن استان با فرماندار زنجان در راستای گسترش تعاملات

جلسه مشترکی در روز یکشنبه مورخ ۹۸/۹/۳ با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان، مهندس عسگری فرماندار زنجان و معاونین دو دستگاه در خصوص بررسی اقدامات و فعالیت های این نهاد انقلابی برگزار شد.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد به تشریح فعالیت های این نهاد انقلابی در حوزه های مختلف شهری و روستایی پرداخته و گفت: رسیدگی به محرومین و مستضعفین، توسعه عدالت اجتماعی، بستر سازی برای سازندگی کشور از جمله نکات اساسی است که گستره این ماموریت از جانب امام خمینی (ره)  بر عهده این نهاد مقدس گذاشته شد.

وی با بیان اینکه در سطح شهرستان اقدامات مطلوبی در خصوص اجرای طرح هادی روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک ، اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی و ساماندهی کالبدی سکونتگاههای روستایی، ،بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی و تجاری شهرها و روستاها متناسب با ظرفیتها و قابلیت ها و اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی صورت گرفته است، ادامه داد: در حال حاضر نیز پروژه جابجایی روستای مرصع شهرستان زنجان و پروژه مسکونی ۳۸۴ واحدی گلشهر زنجان در دستور کار این نهاد قرار دارد.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن استان برای بحث آماده سازی محل جابجایی روستای مرصع در فاز اول اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال در نظر گرفته است.

وی به اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستائی در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح در سطح روستاهای شهرستان می توان ظرفیت ها، اثرپذیری و اثرگذاری روستاها بر همدیگر را بررسی کرد و نقشه راهی را برای ماندگاری روستاییان در روستاها تدوین نمود که در همین راستا باید کمیته های تخصصی با کمک فرمانداری تشکیل شود تا در سطح روستاهای شهرستان نیز اقدامات اساسی صورت پذیرد.

سپس فرماندار زنجان فعالیت های صورت گرفته از سوی این نهاد انقلابی را در سطح روستاها مثبت ارزیابی نمود و افزود:گام های مطلوبی در راستای محرومیت زدایی و توسعه روستاها در سطح شهرستان  برداشته شده که امیدواریم با همکاری و هم افزایی بیشتر بین این دودستگاه، روند توسعه روز به روز سرعت یابد.

مهندس عسگری  ادامه داد: فرمانداری زنجان تمامی تلاش خود را در خصوص جابجایی روستای مرصع و اجرای طرح منظومه های روستایی در سطح این شهرستان انجام خواهد داد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group