امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

جلسه شورای هماهنگی مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه و رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین حسین روحانی نژاد در جلسه شورای مدیران بنیاد مسکن استان زنجان با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ اعتبار مقاوم سازی مسکن‌های روستایی ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده ، گفت: این عدد در سال ۱۴۰۰ برای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان معادل ۲۰۰ میلیارد تومان شد.

وی با اشاره به اینکه قانون جهش تولید در مجلس تصویب و توسط دولت مطرح شد، بیان کرد: سالانه ۲۰۰ هزار واحد در روستاها باید ساخته شود ، که بر این اساس تسهیلات برای هر واحد در سال جاری به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه میتوانیم در ۱۴۱۰ جشن پایان نوسازی روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر برگزار کنیم، گفت: این مهم شدنی است چرا که هم اکنون نوسازی در روستاهای زنجان ۵۲ درصد انجام شده و ۴۸ درصد باقی مانده است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه جمعیت ساکن روستاها هم اکنون ۲۰ میلیون است، گفت: در آینده نه چندان دور روستاها به صورت کامل ایمن خواهد شد ، اما شهرهای دارای بافت فرسوده خطر فاجعه انسانی را دارد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت بنیاد مسکن ظرفیت بازآفرینی را داریم، تصریح کرد: به دولت و مجلس اعلام می‌کنیم اگر به صوت نظامند بازسازی بافت فرسوده را به ما بسپارد می توان در حوزه شهرسازی نیز فعالیت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد با بیان اینکه بنیاد مسکن با دهیاری‌ها همکاری خود را بیشتر کند و منابع باید مدیریت شود،گفت: نباید سایر بخش‌ها را رقیب خود دید و باید با همکاری به اقدامات سرعت بخشید.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ماشین آلات باید وضعیت مناسب داشته باشند، گفت: سالانه برای نوسازی ماشین آلات اعتبارات پیش بینی شود، و اگر در این زمینه ماشین آلات اگر پیشنهادی وجود دارد ارائه دهید تا در صورت امکان اجرایی شود.

ایشان با بیان اینکه، طرح منظومه روستایی طرح نوپا بوده و برخی مسؤولان هنوز آنرا نمیشناسد، تاکید کرد: باید مدیران را توجیه کنیم و این موضوع در شورای برنامه ریزی استان مورد توجه باشد.

وی گفت: در برخی از استان ها از جمله زنجان طرح منظومه روستایی انجام شده و نتیجه داده است و در این زمینه جز استان های پیشرو کشور است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مطالبه بهبود شرایط زندگی کارکنان بنیاد مسکن مطالبه بنده نیز هست، عنوان کرد: با توجه به شرایط و تعداد کارکنان حمایت از این افراد سخت نیست.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group