مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

جلسه بررسی وضعیت تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان

جلسه ای با حضور دکتر سلطانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، معاونین این نهاد و رئوسای شعب بانک های استان زنجان در زمینه بررسی وضعیت تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی برگزار شد.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد به تشریح گزارشی در خصوص مقاوم سازی واحدهای مسکونی در سطح استان پرداخته و گفت: از مجموع ۹۱۲۶۵ واحد مسکونی روستای ۴۷۲۷۰ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن استان در سطح استان مقاوم سازی شده است.

وی به اعطای تسهیلات  طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی با کارمزد ۵ درصد  تا سقف ۵ ۲ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر اشاره کرد و افزود: تاکنون ۴۲۹۹۵ فقره تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن (روستایی و شهری) به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: طرح ویژه بهسازی ونوسازی مسکن روستایی با هدف بهبود کیفیت مسکن و بافت روستایی، ارتقاء سطح ایمنی، بهداشتی و رفاهی با ارایه تسهیلات و زیرساخت‌ها، موجب حفظ تراکم جمعیت خانوار، بهبود سیمای بصری و چشم انداز روستا، مقاوم سازی مسکن و در نتیجه بهسازی زندگی روستایی را شامل می شود.

مهندس صنعتی منفرد  از تلاش ها و حمایت های ویژه استاندار زنجان و معاونین وی در پیشبرد اهداف بنیاد مسکن استان به ویژه در اجرای  تسهیلات طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی تشکر نمود و گفت: بنیاد مسکن استان با حمایت های استاندار و همراهی بانک های عامل توانست رتبه نخست را در جذب تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در سطح کشور به خود اختصاص دهد .

در ادامه دکتر سلطانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان بر ضرورت مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی تاکید کرد و افزود : با شناسایی مناطق کم برخوردار و با برنامه ریزی مناسب در بحث مقاوم سازی، می توان روند رو به رشدی را برای آینده این طرح متصور شد.

وی تصریح کرد: با مقاوم سازی مسکن‌های روستایی باید ضریب خطر را به صفر برسانیم که در این راستا توصیه می‌شود، مناطق شهری و روستایی که تسهیلات مقاوم‌سازی به آنها تعلق می‌گیرد استقبال بیشتری از مقاوم‌سازی داشته باشند.

 دکتر سلطانی اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان  به خوبی توانسته در راستای مقاوم سازی واحدهای مسکونی گام های موثری بردارد که امیدواریم پس از این نیز با همکاری و تعامل بیشتر بانک‌های عامل و اعطای تسهیلات ویژه به متقاضیان شاهد ایجاد آسایش و اطمینان خاطر برای روستائیان باشیم، چرا که مقاوم سازی واحدهای مسکونی برای کاهش اثرات بلایای طبیعی همچون سیل امری بسیار مهم و ضروری است.

وی بر اهمیت پیشگیری  قبل از  وقوع حوادث طبیعی تاکید کرد و گفت: با توجه به قرار گرفتن برخی روستاهای زنجان روی گسل و احتمال بروز خطرات و حوادث طبیعی از قبیل زلزله، باید با مقاوم سازی مسکن‌های روستایی، ضریب خطر را به صفر برسانیم که در این راستا توصیه می‌شود، مناطق شهری و روستایی که تسهیلات مقاوم‌سازی به آنها تعلق می‌گیرد استقبال بیشتری از مقاوم‌سازی داشته باشند.

وی با بیان اینکه ، بایستی  عملکرد استان در حوزه های مختلف  همواره مورد پایش قرار گیرد ، ادامه داد: باید نتایج فعالیت و اقدامات دستگاه ها  در حوزه های مختلف در زمینه توسعه و پیشرفت استان مشخص و بررسی شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group