مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

جلسه بررسی نحوه توسعه روستاهای واقع در حاشیه شهرهای بزرگ با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان

جلسه بررسی نحوه توسعه روستاهای واقع در حاشیه شهرهای بزرگ با حضور دکتر سلطانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، محمودی مدیر کل دفتر امور روستایی، مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان و مهندس محمدی معاون عمران روستایی این نهاد، برگزار شد.

در ابتدا دکتر سلطانی بر توسعه روستاهای استان به ویژه روستاهای واقع در حاشیه شهرهای بزرگ تاکید کرد و گفت: توسعه روستایی، راهبردی است که برای بهبود زندگی اقتصادی و اجتماعی روستاییان تدوین شده است.

وی نقش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را در توسعه روستاها و نظارت بر ساخت و سازهای واحدهای مسکونی روستایی مهم و ضروری دانست و بر فراهم کردن زیرساخت های مدیریتی در روستاها تاکید نمود.

در ادامه مهندس صنعتی منفرد بر تقویت پیوندهای متقابل میان نقاط شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: با گسترش هماهنگی های بین بخشی و توزیع متناسب امکانات در روستاها می توان گام های مطلوبی در راستای توسعه روستاهای واقع در حاشیه شهرهای بزرگ برداشت.

وی با بیان اینکه، اجرای طرح هادی به معنای رونق بخشیدن به محیط زندگی روستاها است، خاطر نشان کرد: ماندگاری جمعیت روستایی و کاهش مهاجرت در روستاها اهمیت فراوانی دارد که برای رفع مشکلات موجود و در راستای توسعه روستا،  بازنگری طرح هادی برخی روستاهای اطراف شهر زنجان مجددا مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group