امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

جلسه بررسی تفاهم نامه طراحی و نظارت بر ساخت و ساز های روستایی

جلسه بررسی تفاهم نامه طراحی و نظارت بر ساخت و ساز های روستایی

طی جلسه ای با حضور حاجی زاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، صبری معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، توت آغاج رییس نظام مهندسی ساختمان استان ، باقری معاون پشتیبانی نظام مهندسی ساختمان استان ، صفری نماینده اداره کل راه و شهرسازی استان ، تبیانی رییس نظام کاردانی ساختمان استان و سایر حاضرین ، تفاهم نامه طراحی و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی فی مابین وزارت راه و شهرسازی با سازمان نظام مهندسی ساختمان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بررسی گردید .

در این جلسه رییس سازمان نظام مهندسی استان ضمن ارائه توضیحاتی درباره قوانین و مقررات سازمان و ابراز نگرانی از وجود ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح استان خواستار پیگیری این تفاهم نامه و همچنین استفاده از ظرفیت های عظیم نظام کاردانی ساختمان به ویژه در ساخت و ساز های روستایی شد . وی افزود باید تلاش بیشتری در جهت عملی ساختن این تفاهم نامه برای استفاده سازمان ها از تجربیات یکدیگر انجام گیرد .

در ادامه حاجی زاده توضیحاتی درباره فعالیت های بنیاد مسکن در زمینه بهسازی ، مقاوم سازی ، بازسازی و اجرای طرح های هادی روستایی در سطح استان ارائه کرد و افزود فعالیت های بنیاد مسکن در زمینه  نظام مند ساختن بحث ساخت و ساز روستایی و خدمت به روستاییان در سال های بعد از انقلاب بسیار گسترده و موجب رضایت روستاییان بوده است . مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از مقاوم سازی بیش از ۴۸۰۰۰ واحد مسکونی روستایی ( بیش از ۵۸ درصد ) در سطح روستاهای استان خبر داد و برای اجرایی ساختن این تفاهم نامه اعلام آمادگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان را ابراز کرد . همچنین وی استفاده از مصالح استاندارد و استفاده از ناظرین نظام فنی روستایی در ساخت و ساز های روستایی را امری مهم و حیاتی دانسته و پیشنهاد تهیه و تدوین استانداردی برای تولید مصالح در استان جهت استفاده در ساخت واحد های مسکونی روستایی حتی واحدهای مسکونی شهری ارائه کرد . در پایان حاضرین با ارائه نظرات خود به بحث و گفت و گو حول تفاهم نامه موجود پرداختند .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group