امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

جلسه انجمن خیرین مسکن ساز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه و رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد در جلسه خیرین مسکن ساز استان زنجان اظهار داشت: اولویت نخست در کشور مسئله ساخت یک میلیون مسکن در سال است که از چند جهت اهمیت دارد چرا که هم قانون بوده و هم مورد تاکید رئیس جمهور است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن با بیان اینکه سرعت ساخت مسکن اقدام ملی در سال دوم دولت افزایش می‌یابد، ادامه داد: برای بنیاد مسکن نیز سهمیه ۴۰۰ هزار واحد برای ساخت مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به اینکه در شهرهای بزرگ نیز در صورت احساس نیاز بنیاد مسکن برای ساخت مسکن در شهرهای بزرگ ورود پیدا کند، گفت: نمونه این موارد در شهرهایی چون قم و زنجان دیده می‌شود.
روحانی نژاد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در حوزه مسکن بسیار فعالیت کرده است، گفت: تاکید بر جهاد تبیین معرفی همین اقدامات است چرا که شرایط مسکن در سال‌های پس از انقلاب بسیار بهبود افتاده است.
وی با بیان اینکه در ساخت و سازها هر کس یک نقشی دارد، گفت: اعضای جامعه نمی‌توانند نسبت به آسیب‌های موجود بی تفاوت هستند.
روحانی نژاد با اشاره به اینکه خیرین مسکن ساز هویت بخش است، گفت: تلاش خیرین مسکن ساز برای تولید مسکن در کشور مطلوب بوده است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن با اشاره به عملکرد خیرین مسکن ساز گفت: اگر تا سال گذشته تعداد زیاد مسکن توسط خیرین مسکن ساز تولید می‌شد امروز موردی ساخته می‌شود با این وجود ارزشمند است.
وی خیرین مسکن ساز در استان سراغ همه خیرین رفت و نباید دایره خیرین را محدود کرد، گفت: از ظرفیت مساجد، خیریه افراد دارای شرایط اقتصادی مناسب استفاده شود متاسفانه ما سیستم نظامند برای دریافت این کمک‌ها نداریم.
روحانی نژاد با بیان اینکه مجمع خیرین مسکن ساز باید قوام پیدا کند، گفت: اگر امروز نمی‌توانیم عمده سازی کنیم می‌توان تولید خود را به صورت محدود انجام شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group