امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

تقدیر از بانوان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در روز ملی عفاف و حجاب

طی مراسمی که به مناسبت هفته عفاف و حجاب و با حضور حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، جمشیدی رئیس سازمان بسیج کارمندی استان، سرهنگ رحیمی فرمانده حوزه بسیج امام خمینی(ره)، معاونین و جمعی از کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برگزار شد، از بانوان این نهاد تقدیر به عمل آمد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی ضمن تبریک این روز، حجاب و عفاف را از مصادیق مهم تحقق امنیت و آرامش درجامعه معرفی کرد و گفت: اسلام حجاب را نه صرفا به عنوان یک پوشش، بلکه به عنوان یک نماد پاکی و نجابت معرفی می کند که می تواند در تحکیم بنیان خانواده و ایجاد امنیت و سلامت جامعه نقش مهمی داشته باشد.

وی مبحث عفاف و حجاب منحصر به یک روز خاص نیست و اشاعه این فرهنگ میبایست در تمام روزهای سال مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: آنچه می تواند جامعه ای را از این آسیب ها ی شوم مصون داشته وحفظ کند، ترویج فرهنگ دقیق عفاف و تبیین ابعاد مختلف آن درجامعه است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان ادامه داد: بدیهی است رعایت حجاب صحیح عامل مؤثری در حفظ زینت های زنان از نامحرمان و عامل مهمی در تقویت بنیان های خانواده است وجامعه ای دارای امنیت و آرامش کامل می باشدکه امنیت را در ابعاد مختلف برای همه افراد آن جامعه فراهم نماید، به طوری که بخش عمده ای از این مهم به عهده زنان است که با حفظ پوشش صحیح به این امر جامه عمل بپوشانند. 

حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی با بیان اینکه، تاثیر حجاب ونقش آن در کاهش آسیب اجتماعی می‌تواند مسیر حرکت جامعه را به سوی ترقی و تعامل هموار سازد، تصریح کرد: اگر خواهان سلامت و تقویت بنیان جامعه هستیم، باید همه نیروهای خود را در جهت استحکام و تقویت پیوندهای خانوادگی بسیج کنیم، که در این راستا بانوان نقش مهمی بر عهده دارند.

وی خاطر نشان کرد: امید است که زنان کشور اسلامی ما با رعایت هر چه بیشتر حجاب اسلامی گامی مؤثر در جهت رشد و تعالی جامعه بردارند و هرگز تحت تأثیر تحلیل ها و برداشت های نادرست و غیر اسلامی قرار نگیرند.

در ادامه ، از بانوان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تقدیر به عمل آمد.

همچنین  در ادامه مراسم، برنامه هفتگی ارائه گزارش عملکرد مدیران بنیاد مسکن استان زنجان از سوی احدی کارشناس مسئول دفتر فنی معاونت عمران روستایی در حوزه زمین و  سند صورت گرفت.

احمدی به میزان تملک زمین  از سوی بنیاد مسکن استان از ابتدا تاکنون اشاره کرد و گفت: میزان تملک زمین از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تاکنون در ۷۵ روستا بوده است و بر اساس برنامه ابلاغی دفتر مرکزی باید میزان تملک در سال جاری به میزان  ۱۰۰ هکتارباشد که خوشبختانه در طول ۴ ماه گذشته ۱۰۴ هکتار تملک صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه، صدور سند برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی نیز جزء اولویت های اصلی این حوزه بوده است، یادآور شد:تا کنون ۶۹۹۶۰  فقره سند مالکیت روستایی  و ۶هزار و ۲۱۱ جلد سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد در این استان صادر شده است.

گفتنی است برنامه هفتگی ارائه گزارش عملکرد مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بصورت هفتگی با حضور مدیر کل بنیاد مسکن استان، معاونین و همکاران این نهاد در جهت اطلاع بیش از پیش همکاران از عملکرد کلیه حوزه ها ، ارتباط مستمرتر و تعامل نزدیک تر بصورت منطم و هفتگی برگزار می شود.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group