امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

تصویب طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در ۱۷ بخش استان زنجان

جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور دکتر حقیقی استاندار زنجان، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

مهندس خواجه ای بر اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در استان اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور توسعه پایدار سکونتگاههای روستایی از طریق انتظام فضایی منظومه‌های روستایی در قالب شبکه‌های محلی و ناحیه‌ای و با تاکید بر روابط و پیوندهای روستایی- شهری تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه، این طرح به‌لحاظ جایگاه، طرح فرادست طرح هادی روستایی و طرحهای دیگر در سطح منظومه قلمداد می‌گردد، ادامه داد:

هدف اصلی طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی پیشرفت منظومه های روستایی مبتنی بر اصول برنامه ریزی فضایی توسعه پایدار است.

مهندس خواجه ای به برخی دیگر از اهداف این طرح اشاره کرد و افزود: نظم‌بخشی و آرایش (فضایی) مراکز سکونتگاهی،کمک به ایجاد و گسترش روابط مکمل و پیوندهای سازمان یافته اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ارتباطی بین نقاط شهری–روستایی در سطح منظومه،کاهش شکاف و تعادل بخشی روستایی – شهری و منطقه ای،توسعه فعالیتهای اجتماعی- اقتصادی و کالبدی منظومه روستایی،افزایش ماندگاری جمعیت در منظومه روستایی و تقویت اقتصاد محلی در پیوند و همگرایی با توسعه منطقه ای و ملی از برخی دیگر اهداف به شمار می آید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطر نشان کرد: با عنایت به مطالعات موصوف با پیشنهاد تعداد ۹۵۶ پروژه عمرانی که توسط دستگاههای اجرایی استان عملیاتی می شود و همچنین تعداد ۱۸۲۲ طرح سرمایه گذاری با مشارکت جوامع محلی برای ۷۰۹۴ نفر ایجاد اشتغال خواهد شد .

گفتنی است؛ در پایان جلسه طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در ۱۷ بخش استان به تصویب رسید.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group