امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

تسهیل روند پرداخت تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی

تسهیل روند پرداخت تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی

طی جلسه ای با هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، حاجی زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، صبری معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، محمودی مدیرکل امور روستایی استانداری ، معالی مدیر شعب بانک ملی استان ،محمدی مدیر شعب بانک سپه استان زنجان ، اسکندری معاون اجرایی بانک تجارت در استانو سایر مدیران و مسئولان بانکی استان در دفتر معاونت عمرانی استانداری برگزار شد . در ابتدا حاجی زاده با اشاره به اینکه طرح ویژه بهسازی مسکن از سال ۸۴ آغاز شده است افزود که  با همکاری بانک ها تا کنون ۶۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی در استان مقاوم سازی شده اند . وی در ادامه گفت که وجود مشکلات اقتصادی و کمبود منابع مالی باعث کند شدن روند این امر شده است که با راهکارهایی که در این خصوص به ویژه در بحث پیگیری مطالبات بانک ها با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان  اندیشیده شده است در حال سرعت بخشیدن به این امر هستیم . پس از آن رحمتی با اشاره به اینکه دولت همواره از طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در روستاها حمایت کرده است افزود با توجه به زلزله خیز بودن کشور ارائه تسهیلات در این خصوص به نوعی حفظ سرمایه ها و منابع ملی محسوب میشود . وی در این زمینه از تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تشکر کرده و همکاری بانک ها را در این زمینه مناسب دانسته و ابراز امیدواری کرد که با تسهیل روند اعطای تسهیلات در این زمینه علی الخصوص تسهیل بحث تضامین این وام ها دوباره سرعت لازم در امر بهسازی و مقائم سازی مسکن روستایی محقق شود . در ادامه معالی رییس شعب بانک ملی استان گفت : اعطای این نوع تسهیلات از وظایف اجتماعی بانک هاست که در راه خدمت به روستاییان انجام میشود ، وی همچنین از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان که در خصوص پیگیری مطالبات معوق همکاری بسیار خوبی در این زمینه با بانک ها دارند تشکر نمود . در پایان نیز با انجام تفهماتی مقرر شد که روند تعامل در اعطای تسهیلات به صورت یکپارچه گردد و در بحث پیگیری مطالبات معوق و همچنین تسهیل تضامین این تسهیلات توافقاتی انجام شد .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group