امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

تجلیل از فعالان نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با حضور نماینده ولی فقیه در استان

 

مراسم تجلیل از فعالان نماز با سخنرانی حضرت آیت اله خاتمی نماینده محترم ولی فقیه در استان، امام جمعه محبوب زنجان و حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن، حاج آقا سلطانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این نهاد و جمعی از کارکنان برگزار شد.

در ابتدا آیت اله خاتمی، با تاکید براینکه برگزاری نماز اول وقت در ادارات باعث ارتقای معنویت کارکنان می‌شود، گفت: نماز جماعت به عنوان یکی از شعائر مهم اسلام ناب محمدی باید در ادارات و سازمان‌ها مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد و در کوتاه‌ترین زمان و در اول وقت اقامه شود.

وی ادامه داد: برگزاری نماز جماعت در ادارات عامل تقویت وجدان کاری، وحدت و همدلی و صمیمیت و همچنین ارتقا معنویت بین کارکنان ادارات می‌شود که باید از این فرصت برای خدمت بیشتر برای مردم استفاده شود.

در ادامه مهندس خواجه ای  به آثار فردی نماز مانند تهذیب نفس و آرامش دل ها اشاره کرد و افزود: قدرت این آثار فردی نماز به قدری است که در سطح جامعه اشاعه می یابد و افزایش تعامل اجتماعی، وحدت و آرامش اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی  به اختصاص ۲۰ دقیقه از وقت کارمندان و مدیران ادارات به اقامه نماز که به تایید و تصویب هیات وزیران رسیده اشاره کرد و گفت: کوتاه شدن زمان برگزاری نماز در ادارات باعث جلوگیری از نارضایتی مردم می‌شود و امورات مردم معطل برپایی نماز نشود که با طولانی شدن زمان اقامه نماز یقیناً کار مردم می‌ماند و این امر باعث نارضایتی از این فریضه مهم می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان  تاکید کرد: برای توسعه فرهنگ نماز در جامعه باید از تمام ظرفیت ها و فرصت ها استفاده نمود و با تشویق و ایجاد نمودن بسترهای لازم ،مقدمات اقامه نماز را فراهم کرد.

خواجه ای ادامه داد: با برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی در زمینه نماز بین خانواده های همکاران، می توان گام های مثبتی در زمینه ترویج و توسعه فرهنگی نماز  برداشت که خوشبختانه این نهاد انقلابی در این زمینه موفق عمل نموده است.

گفتنی است در پایان مراسم از ۳ نفر از همکاران در زمینه توسعه فرهنگ نماز با اهداء لوحی تقدیر به عمل آمد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group