امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

بیستمین سالگرد زلزله تاسف بار طارم برگزار شد .

بیستمین سالگرد زلزله تاسف بار طارم برگزار شد .

در بیستمین سالروز زلزله تاسف بار طارم خبرنگاران روزنامه ها ، خبرگزاریها و نشریات استان به همراه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان بر سر مزار جان باختگان رفته و فاتحه ای را قرائت نمودند . سپس به روستایی که آثار تخریب و خرابی زلزله در آن نمایان بود رفته و از نزدیک سکونتگاههای ناامن و بی دوام آنها را مشاهده کردند . سپس به روستای آستاکل رفته و نشست مطبوعاتی برگزار نمودند . در این نشست که بمناسبت سالروز زلزله برگزار شده بود ابتدا مهندس حافظ باباپور آماری در خصوص تعداد مساکن موجود در استان اشاره کرد و گفت : در زلزله طارم تعداد ۱۱ هـزار واحــد روستایی به علت بی دوام بودن مساکن روستایی تخریب شدند و عده ای کثیری از مردم جان خود را از دست دادند . وی به اقدامات پیشگیرانه دولت از سال ۱۳۸۴ مبنی بر نوسازی و مقاوم سازی مساکن روستایی اشاره کرد و گفت : دولت جمهوری اسلامی از سال ۱۳۸۴ تصمیم به اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مساکن روستایی نمود که از این تاریخ تاکنون از سهمیه تخصیصی ۲۷۲۱۳ واحد تعداد ۱۹۶۳۶ واحد اجرای سقف نموده و هم اکنون روستائیان عزیز در آن سکونت دارند . وی به میزان اشتغالزایی طرح از ابتدا تاکنون اشاره کرد و گفت : اشتغالزایی مستقیم طرح ۴۱۸۷۰ سال فرصت شغلی بوده و تعداد ۱۰۴۷۰ سال فرصت شغلی غیر مستقیم ایجاد کرده و در مجموع ۵۲۳۴۰ سال فرصــت شغلی ایجاد کرده است . باباپور به ایجاد نظام فنی روستایی اشاره کرد و گفت : به منظور کنترل ساخت و ساز احداث مهندسی و رعایت مبحث ۱۹ در ساختمانهای نظام فنی روستایی مشابه نظام مهندسی شهری ایجاد شده و تاکنون ۱۰ دفتر طراحی و نظام فنی روستایی با ۱۲۸ کاردان و کارشناس عمران و شهرسازی به ساخت و ساز واحدها نظارت دارند . این مقام مسئول ادامه داد : مبلغ وام پرداختی ۱۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله و با ضمانت سند اعطائی بنیاد مسکن و یا زنجیره ای است که روستائیان محترم می توانند از آن استفاده نمایند . مهندس باباپور در بازدید از مسکن مهر شهرستان آببر از پیشرفت بالای پروژه ابراز رضایت کرده و گفت شهرستان طارم به لحاظ پروژه مسکن مهر در استان مقام دوم را در بین شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد .

متولی مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد


 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group