امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

برگزاری کارگروه تخصصی تامین مسکن همزمان با کارگروه مخاطرات زلزله و پدافند غیر عامل

برگزاری کارگروه تخصصی تامین مسکن همزمان با کارگروه مخاطرات زلزله و پدافند غیر عامل

جلسه کارگروه های تخصصی تامین مسکن، مخاطرات زلزله و پدافند غیر عامل به طور همزمان در اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار شد.
در این جلسه که با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، مهندس وثوقی مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان و مدیران کل دستگاه های اجرایی دیگر برگزار شد، در این جلسه مهندس صنعتی منفرد با اشاره به حادثه زلزله کرمانشاه که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان شد این موصوع را تلنگری برای همه دانست تا بحث مقاوم سازی واحدهای مسکونی را بیشتر مورد توجه قرار دهند. مدیرکل بنیاد مسکن در سخنان خود به مقاوم سازی نیمی از واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان اشاره کرده و افزود طبق مطالعات انجام شده ۱۵۳ روستای استان روی گسل قرار دارند. وی افزود بایستی سرعت روند مقاوم سازی واحدهای مسکونی بیشتر شود تا در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه شاهد کمترسن خسارات باشیم
مهندس صنعتی منفرد همچنین به نقش بنیاد مسکن در زمان اینگونه حوادث اشاره کرده و اظهار داشت مدیریت بحث تامین مسکن، ساخت و ساز و اسکان در وقوع حوادث غیر مترقبه بر عهده بنیاد مسکن است.
در ادامه مدیران کل راه و شهرسازی ،نظام مهندسی ساختمان و هلال احمر استان گزارشی از اقدامات انجام شده و شرایط موجود در خصوص وظایف محوله هر کارگروه ارائه نموده و در پایان تصمیماتی نیز اتخاذ گردید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group