امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

برگزاری نشست مطبوعاتی در بنیاد مسکن استان زنجان

برگزاری نشست مطبوعاتی  در بنیاد مسکن استان زنجان  :

نشست مطبوعاتی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان  به مناسبت روز روستا با حضور خبرنکاران خبرگزاری ها ، روزنامه ها و … برگزار شد .

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در این نشست خبری گفت : مدیریت یکپارچه ای در روستاها وجود ندارد و این مشکل ، مانع دستیابی بنیاد مسکن به برنامه های مختلف شده است.

احمد حاجی زاده گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در مدیریت یکپارچه روستاها مشکلاتی وجود دارد و این مشکل به تعدد دستگاه های متولی امر مربوط می شود ، افزود: هر دستگاهی کار و اقدامات متعددی را در روستاها انجام می دهد که این به نوبه خود ارائه خدمات یکپارچه را ناممکن می کند.
وی یادآوری کرد: نبود مدیریت یکپارچه معضلات و مشکلاتی نظیر اشتغال را نیز به همراه دارد.
حاجی زاده با بیان اینکه خدمات ارائه شده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در چند سال گذشته روستاهای این استان بی نظیر بوده است، ابراز کرد: ترویج رویکرد اشتغال محوری در روستاها می تواند بخشی از مشکلات موجود را در روستاها رفع کند.

 تهیه سند توسعه در ۳۳ روستای استان 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در ادامه به انتخاب ۳۳ روستای پایلوت این استان با هدف توسعه به ویژه با رویکرد اقتصادی و اشتغال اشاره کرد و گفت: در این روستاها بیشتر با رویکرد اقتصاد مقاومتی مسائل، مشکلات و نقاط قوت روستاها مطالعه و سپس احصا می شود و نتایج حاصل از آن در اختیار متولیان امر قرار می گیرد.
وی اظهار کرد: مطالعات توسعه ای در ۳۳ روستای پایلوت این امکان را می دهد، سرمایه گذاری های لازم با هدف ایجاد و رونق تولید و کاهش بیکاری هدفمند انجام گیرد.
وی افزود اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان برای آغاز مطالعات در ۳۳ روستای استان به صورت پایلوت تصویب شده است.
مدیرکل بنیا مسکن استان همچنین به اجرای طرح ملی توسعه پایدار منظومه های روستایی این استان نیز اشاره کرد و گفت: این طرح از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به تمامی ادارات تابع ابلاغ و اعلام شده است.
حاجی زاد بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده  اجرای این طرح در بخش مرکزی طارم پیشنهاد داده شد و هم اکنون در مرحله انتخاب مشاور و جمع آوری اطلاعات در بخش های مختلف هستیم که وضعیت امکانات، مشکلات و چالش های پیش رو احصا شود.
وی خاطرنشان کرد: با انجام این طرح سرمایه گذاری ها به اشتغال منجر خواهد شد و به ویژه آنکه نبود صنایع تبدیلی از مشکلات رایج در روستاهاست که رفع این مشکل توسعه را بیش از گذشته ارتقا خواهد داد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group