امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

برگزاری نشست علمی با موضوع “نقش امر به معروف و نهی از منکر در تحکیم خانواده”در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

طی مراسمی که با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر خانمحمدی استاد حوزه و  دانشگاه، معاونین و جمعی از کارکنان این نهاد برگزار شد، نقش امر به معروف و نهی از منکر در تحکیم خانواده مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین خانمحمدی ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدلله الحسین(ع)، به نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره کرد و گفت: “امر به معروف» و «نهی از منکر» دو فریضه بزرگ و دو فرع از فروع ده‌گانه دین مبین اسلام محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه، آیات فراوانی در قرآن کریم مشاهده می‌شود که مسلمانان را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت می‌نماید، ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از موضوعات مهم مذهبی، فرهنگی و ارزشی است که در دین مبین اسلام جایگاهی والا و ویژه ای دارد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر خانمحمدی،با اشاره به اینکه، احیای امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فریضه مهم اسلامی در جامعه به شمار می آید، اظهار داشت: هدف اصلی امر به معروف و نهی از منکر، حرکت در صراط مستقیم است، که امیدواریم با برنامه ریزی و اجرا نمودن آن، این مهم در جامعه محقق شود.

وی بهره گیری از فضای معنوی و حماسی ایام محرم در جهت تبیین و ترویج فرهنگ فریضه امر به معروف و نهی از منکررا امری مهم دانست و گفت: با توجه به نقشی که امر به معروف و نهی از منکر در اصلاح جامعه و فرد دارد ضرورت طرح بحث از این دو واجب بزرگ الهی بر کسی پوشیده نیست، اگر این حقیقت را باور کنیم که امر به معروف باعث احیاء دین و ضامن اجرای قوانین و دستورات اسلام است لازم است با طرح این مباحث مردم را به این وظیفه مهم آشنا کرد. 

در پایام مراسم، مسابقه فرهنگی در زمینه “امر به معروف و نهی از منکر” بین کارکنان بنیاد مسکن استان برگزار شد که به ۳ نفر از برندگان این مسابقه، جوایزی اهدا گردید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group