امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

برگزاری نشست تخصصی تحلیلی زلزله های اخیر کشور

برگزاری نشست تخصصی تحلیلی زلزله های اخیر کشور

به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، نشست تخصصی تحلیلی زلزله های اخیر کشور با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، دکتر کرامتی مدیر کل مدیریت بحران استانداری استان و دیگران مدیران دستگاه های استان در حاشیه نمایشگاه ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مهندس صنعتی منفرد بر ضرورت مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی برای مقابله با بحران، تاکید کرد و گفت: تاکنون اقدامات ویژه ای در راستای مقاوم سازی واحدهای مسکونی از سوی بنیاد مسکن استان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت مقاوم سازی مساکن روستایی در برابر زلزله، تا کنون نیمی از واحد های مسکونی روستایی با مدیریت بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده اند که امیدواریم با ترویج فرهنگ مقاوم سازی در مناطق روستایی، این درصد افزایش یابد.

صنعتی منفرد با تاکید بر اینکه باید در ساخت و سازها به گونه ای عمل کنیم که در صورت بروز حادثه، شاهد کمترین آسیب ها و خسارت ها باشیم، تصریح کرد: در برنامه ایمن سازی در برابر زلزله، ایمنی ساختمان ها و کلیه بناها از اولویت و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان در خصوص زلزله اخیر کرمانشاه و اقدامات بنیاد مسکن استان در راستای کمک به مردم زلزله زده گفت: بنیاد مسکن استان از همان ساعات اولیه حادثه، اکیپ های ماشین آلات عمرانی و تجهیزات خود را را برای کمک به آسیب دیدگان و طی چندین مرحله به مناطق آسیب دیده اعزام نمود و هم اکنون ناوگان ماشین الات بنیاد مسکن استان زنجان به صورت شبانه روزی در مناطق زلزله زده در حال خدمت به مردم هستند.

دکتر کرامتی نیز ضمن تقدیر از حضور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نمایشگاه ایمنی در برابر زلزله این نهاد را جزو دستگاه های موفق دانسته و افزود اقدامات بنیاد مسکن استان زنجان در امر مقاوم سازی واحد های مسکونی و محرومیت زدایی شایسته تقدیر است.

گفتنی است؛ نمایشگاه ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی از سوی مدیریت بحران استانداری زنجان و با حضور بنیاد مسکن استان و دستگاه های خدمات رسان  و امدادی از ۲ الی ۷ دی ماه از ساعت  در مجموعه تاریخی، فرهنگی کارخانه کبریت سابق زنجان برگزار شد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group