امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

برگزاری دوره آموزش فرهنگی در شش ماهه دوم سال ١۴٠٠ ویژه پرسنل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

در راستای برگزاری کلاس های آموزش فرهنگی شش ماه دوم سال ۱۴۰۰ ستاد اقامه نماز ویژه همکاران ، اولین دوره آموزشی با موضوع “سیمای مسکن و شهر اسلامی ”   بعد از مراسم زیارت عاشورا با تدریس حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صیدی و با حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از کارکنان این نهاد در نمازخانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برگزار گردید.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صیدی با نگاهی اجمالی به آیات قرآن درباره ساخت و ساز ، به برخی مسائل در خصوص ضرورت و اهمیت ساخت مسکن در جامعه اشاره کرد و گفت: در فرهنگ اسلامی آبادکردن زمین، یکی از وظایف انسان است ، چنانچه نابودی و تخریب آن مورد انتقاد قرآن است، به طوری که  می توان گفت، آبادانی زمین، حکومت و آبادی زمین و عوامل معنوی آبادانی و رفاه از ضرورت و اهمیت ساخت و ساز به شمار می آید.

وی با اشاره به اینکه، مسکن جزء نیازهای اولیه انسان است و هزینه خرید یا ساخت آن خمس ندارد، ادامه داد: دست اندرکاران مسکن باید شناخت درستی نسبت به انسان و طبیعت از نگاه دین اشته باشند، تا در طراحی ، برنامه رزی و ساخت و ساز آن را لحاظ کنند.

حاج آقا صیدی تاکید کرد: براساس آموزه های دینی، ایمان و تقوا و حرکت در راه خدا و استقامت در آن، سبب آبادانی زمین می شود و در این زمینه آیات متعددی در قرآن مطرح است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group