مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

برگزاری جلسه هیئت امنای انجمن خیران مسکن ساز استان با حضور استاندار زنجان

جلسه هیئت امنای انجمن خیران مسکن ساز استان با حضور آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان زنجان،  مهندس درویش امیری استاندار زنجان، مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، مهندس نیازی رئیس هیات مدیره انجمن خیرین مسکن ساز و جمعی از اعضای هیات مدیره در استانداری برگزار شد.

در این جلسه آیت اله خاتمی با اشاره به اینکه،  در دستگاه‌های دولتی ظرفیت‌هایی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها در جهت ارائه خدمات رایگان به محرومان استفاده نمود، اظهار کرد: برای مسکن‌دار شدن محرومان، در وهله اول باید به کمک‌های مردمی و ظرفیت‌هایی که وجود دارد تکیه کنیم و مثلا طوری باشد که سال بعد کمک های خیران ۲۰ درصد از هزینه‌ها را شامل شود؛ چراکه امسال فقط ۱۰ درصد از هزینه‌ها را شامل شده است؛ در واقع باید به نقطه‌ای برسیم که خیران ۵۰ درصد از هزینه‌ها را تقبل کنند .

سپس استاندار زنجان با بیان اینکه، انجام امور عمرانی با دشواری‌های زیادی مواجه است و همین مقدار هم که انجام می‌گیرد، با هزار و یک مشکل مواجه است، ادامه داد: در این شرایط اقتصادی، کار برای موسسات خیریه و نهادهای مدنی نیز دشوار شده است و متاسفانه قشر متوسط جامعه نیز به تدریج در حال تبدیل شدن به قشر نیازمند هستند. از این‌رو خیران باید از بین قشر برخوردار جامعه انتخاب شوند.

مهندس صنعتی منفرد  با اشاره به این‌که تامین سرپناه از کارهای خیریه و لذت‌بخش است و انجمن باید از این انگیزه استفاده کند، یادآور شد: بسیاری از بیمارهای جسمی و روحی به خاطر فشارهای اقتصادی از جمله نبود مسکن است که اگر رفع شود، نیاز به موسسات خیریه حوزه درمان نیز کمتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌ها، گردهمایی‌ها و استقرار صندوق‌هایی در اماکن عمومی شاید بتواند شکل جدیدی از جذب کمک‌های خیران باشد و باید مورد توجه هییت امنا قرار بگیرد.

سپس مهندس صنعتی منفرد با اشاره به اینکه، خیرین در زمینه تامین مسکن محرومین نقش مهمی در سطح استان داشته اند، افزود:بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همواره با مشارکت خیرین و حساب ۱۰۰ امام خمینی در راستای تامین مسکن محرومین نقش داشته است.

وی به احداث و بهره برداری از ۱۰۷ واحد مسکونی خانوارهای دارای حداقل دو معلول  شهری  با کمک حساب ۱۰۰ امام (ره)، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: انجمن خیرین مسکن ساز با حمایت بنیاد مسکن از سال ۸۶ آغاز به کار کرده و تا کنون ساخت ۱۲۰۸ واحد مسکونی را در برنامه خود قرار داده که از این تعداد ۷۰۴ واحد مسکونی واگذار و مابقی واحد ها طـی پروژه های مختــلف در دست اجرا می باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group