امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

برگزاری جلسه هم اندیشی ائمه جمعه شهرهای ابهر، خدابنده و خرمدره با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان

جلسه هم اندیشی ائمه جمعه شهرهای ابهر، خرمدره و خدابنده با حضور حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام و المسلمین صیدی قائم مقام مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دربنیاد مسکن استان، حجت الاسلام و المسلمین رحیمی امام جمعه شهرستان ابهر، ائمه جمعه شهرستان های منطقه ابهر، حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه شهرستان خدابنده ، حجت الاسلام و المسلمین حسینی امام جمعه شهرستان خرمدره و مهندس حیدری مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ابهر، مهندس آهنکار مدیر بنیاد مسکن شهرستان خرمدره   در بیت امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی رسالت اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را خدمت به محرومین و اقشار کم درآمد به ویژه در سطح روستاها دانست و گفت: خیر دنیا و آخرت رسیدگی به حال محرومان جامعه است که خوشبختانه این نهاد انقلابی توانسته خدمات ارزشممندی به اقشار کم درآمد جامعه ارائه دهد.

وی تامین مسکن محرومین را یکی از اولویت های این نهاد انقلابی دانست و اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با پرداخت تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد ۵درصد تاسقف ۱۸ و ۲۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر توانسته گام های ویژه ای بر دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان بر عدم بازپرداخت تسهیلات بانک ها  از سوی روستائیان اشاره کرد و افزود: در این راستا از ائمه جمعه شهرستان ها درخواست می شود در خطبه های نماز جمعه به این امر مهم اشاره کنند و روستائیان را در باز پرداخت تسهیلات بانک ها ترغیب و آنان را نسبت به مسائل شرعی این موضوع آگاه نمایند.

وی در ادامه  به ساخت  واحدهای مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل دو معلول  شهری در سطح استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۷۶ واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول با کمک حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن ، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی  در سطح استاند احداث و تحویل داده شد و امسال نیز ۸۶ واحد مسکونی به این متقاضیان واگذار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی در بخشی دیگر از سخنان خود بر ترویج و توسعه فرهنگ نماز اشاره و این موضوع را بالاترین فریضه الهی دانست که باید هرچه باشکوه تر اشاعه یابد، ادامه داد: اهمیت نماز و برپایی آن بر کسی پوشیده نبوده و همه وظیفه داریم در ترویج فرهنگ نماز بکوشیم تا سلامت اخلاقی جامعه حفظ شود.

وی با بیان اینکه، اخلاص به معنی خالص نمودن نیت از هرگونه شائبه شرک و ریا و اهداف غیر الهی است، خاطر نشان کرد: بهترین راه شروع براى ورزیدگى در اخلاص، نماز است که اگر بتوان در آن اخلاص داشت و همواره آن را قربه الى اللَّه به جاى آورد، این خود آمادگى و تمرین مى‏شود که انسان در تمام شؤونات زندگى، اخلاص را رعایت کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تاکید کرد: اقامه نماز نیازمند عزم همگانی است و توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سازمانها و ادارات نقش مهمی در صیانت از نیروی انسانی دارد و هر چقدر ما دراین زمینه بیشتر فرهنگ سازی کنیم ، بسیاری از مشکلات حل شدنی است.

وی خواستار تلاش بیشتر در زمینه ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت از طریق استفاده حداکثری از ظرفیتها و پتانسیلهای موجود شد.

در پایان ائمه جماعات به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود برای توسعه فرهنگ نماز و چگونگی برپایی هرچه بهتر نماز جماعت اول وقت پرداختند .

 


 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group