امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

برگزاری جلسه مشترک بین مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در راستای گسترش تعاملات

طی برنامه ریزی به عمل آمده، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه معاونین وی با دکتر نصیرا رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در راستای گسترش همکاری ها و تعاملات دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد، ضمن تبریک انتصاب به رئیس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان،  به تبیین عملکرد و اهداف این بنیاد و فعالیت های مشترک با نظام مهندسی ساختمان پرداخت و گفت: رسالت اصلی بنیاد مسکن استان، تامین مسکن برای اقشار کم درآمد است که  در این میان سازمان نظام مهندسی می تواند نقش مهمی در تحقق این امر داشته باشد.

وی  با بیان اینکه،  اجرای اصول مهندسی درساخت وساز های روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: با توجه به اهداف مشترک بین این دو مجموعه می توان با افزایش تعاملات و همکاری ها از ظرفیت ها و پتانسیل های یکدیگر در زمینه ارائه خدمات مطلوبتر به مردم استفاده نمود.

مهندس صنعتی منفرد ادامه داد: در قانون برنامه ششم توسعه سالانه می بایست ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور مقاوم سازی و بهسازی شود، که در این راستا نقش نهادها و دستگاه های مرتبط با ساخت و ساز مسکن روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ابراز امیدواری نمود: با همکاری بیشتر با سازمان نظام مهندسی می توانیم فعالیتهای گسترده ای را در راستای فرهنگ سازی و ترویج ساخت و ساز و بهسازی مسکن های روستایی تحت نظر نظام فنی روستایی و جلب  و تشویق روستائیان به ساخت و ساز اصولی و کاهش تلفات بلایای طبیعی به انجام رسانیم.

در ادامه دکتر نصیرا بر افزایش ارتباطات موثر با سایر نهادها و مراکز مرتبط با حوزه ساخت و ساز مسکن روستایی تاکید کرد و گفت: باید به  نظارت فنی بر ساخت و ساز روستایی و ساماندهی نیروی فنی برای نظارت بر کلیه ساخت و سازهای روستایی توجه ویژه ای شود.

وی خاطر نشان کرد:  در بازسازی باید به نحوی عمل شود که هیچ ساخت و سازی بدون رعایت اصول فنی، ضوابط شهرسازی و مقررات ملی ساختمان به پایان کار نرسد.

دکتر نصیرا ادامه داد: با توجه به اهمیت تامین مسکن برای اقشار کم درآمد شهری و روستایی امیدواریم با همکاری ها ی بیشتر بین این دو مجموعه  شاهد پیشرفت و شکوفایی هر چه بیشتر در حوزه مسکن  روستایی و شهری باشیم.

 

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group