امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

برگزاری جلسه مجمع خیرین مسکن ساز استان با حضور استاندار زنجان و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

جلسه مجمع خیرین مسکن ساز استان با حضور دکتر حقیقی  استاندار زنجان، آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، مهندس حقیقی معاون امور پشتیبانی انجمن خیرین مسکن ساز کشور ،مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان، مهندس نیازی رئیس هیات مدیره انجمن خیرین مسکن ساز استان  و جمعی از اعضای هیات مدیره انجمن در روز شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۵ برگزار شد.

در ابتدا دکتر حقیقی استاندار زنجان گفت: در حوزه مسکن در بخش های مشارکتی، بافت های فرسوده و حمایتی هفت هزار واحد سهم استان تعیین شده بود که این رقم را با تلاش های انجام شده به ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد افزایش دادیl.

وی ادامه داد: ۲ نوبت دیگر بازگشایی در سایت ثبت نام برای مسکن انجام می شود و احداث مسکن برای شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن و بیشتر از آن نیز در اختیار انبوه سازان قرار خواهد گرفت.

دکتر حقیقی  به حوزه مسکن روستایی اشاره کرد و افزود: بازسازی و نوسازی واحدهای سانحه دیده، بهسازی مسکن روستایی، تکمیل واحدهای نیمه تمام از حساب امام راحل، بهزیستی و احداثی برای خانواده های دارای ۲ معلول در سال گذشته سه هزار و ۸۵۵ واحد با ۷۴۰ میلیارد ریال بود.

استاندار زنجان اظهار داشت: در ۹ ماهه گذشته از سالجاری ۹ هزار و ۵۴۸ واحد مسکونی احداث شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۱۴۸ درصدی برخوردار شده است.

در ادامه مهندس صنعتی منفرد هدف اصلی بنیاد مسکن و انجمن خیرین مسکن ساز استان را تامین مسکن محرومین در جامعه دانست و گفت:  تعامل و همکاری همه دستگاه های اجرایی در راستای تامین مسکن محرومین و حل مشکلات این قشر در جامعه امری ضروری است.

وی ادامه داد: اعضای هیات مدیره انجمن خیرین مسکن ساز استان نیز  همواره با تلاش فراوان در راه  خدمت به محرومین حرکت کرده اند، تا اقشار محروم صاحب مسکن شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان  در خصوص ساخت و  روند پیشرفت پروژه های مسکن برای دهک های مختلف جامعه توضیحاتی ارائه کرد و خواستار  تعامل و همکاری بیشتر دستگاه های ذی ربط با این نهاد انقلابی برای ساخت مسکن محرومین و حمایتی در جامعه شد.

سپس رییس هیات مدیره انجمن خیرین مسکن ساز استان زنجان افزود: این انجمن از سال ۸۶ طبق اصل ۳۱ و ۴۲ قانون اساسی کشور برای داشتن سرپناه مناسب و ایده آل هر خانوار ایرانی تاسیس شده است.

اسرافیل نیازی، گسترش فرهنگ سنت حسنه وقف در امر تامین مسکن محرومین از طریق بستر سازی مناسب با رعایت احکام، ضوابط و مقرارت وقف، سیاستگزاری و تعیین خط مشی برای عمران اراضی و فضاهای مناسب با کاربری های مسکونی به منظور حداکثر استفاده از آنها، تلاش برای اعتلای فرهنگ ساخت و تولید مسکن ارزان قیمت را از مهمترین اهداف انجمن خیرین مسکن ساز برشمرد.

وی با بیان اینکه این انجمن برای اولین بار در شهرستان زنجان و سپس در ابهر و خدابنده تاسیس و شروع به کار کرد، یادآوری کرد: کار خود را در سال ۸۶ با ۶ واحد مسکونی به نام عطر نرگس شروع کرد که در حال حاضر این تعداد به ۷۶۳ واحد افزایش یافته است.

نیازی ادامه داد:۷۶۳ واحد مسکونی انجمن خیرین مسکن باز در زمینی به مساحت ۳۲ هزار مترمربع وبیش از ۱۹۵ هزار مترمربع زیربنا، هزینه ۴۵۰ میلیارد ریال احداث شده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group