مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

برگزاری جلسه ستاد اقامه نماز و  شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان

چهارمین جلسه ستاد اقامه نماز و شورای امربه معروف ونهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان روز سه شنبه  مورخه ۸ /۹۸/۱۱در محل کنفرانس بنیاد مسکن استان با حضور حضرت آیت اله خاتمی  نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان، مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز و سایراعضا در این نهاد انقلابی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، حضرت آیت اله خاتمی گفت: در آیات و روایت بسیار زیادی به اهمیت برپایی نماز اول وقت و به‌ویژه نماز جماعت تاکید شده است و همواره نیز این موضوع مورد توجه بوده است که کار نباید مانعی برای تاخیر در برپایی نماز باشد.

وی با بیان اینکه،توجه به فرائض دینی و مذهبی از جمله نماز زمینه موفقیت و رشد و کمال انسان‌ها را فراهم کند که لازم است کارکنان و سایر قشرهای مردم به آن توجه جدی کنند، افزود: خوشبختانه این موضو.ع در این نهاد انقلابی کاملا مشهود است.

آیت اله خاتمی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان علاوه بر اقدامات فرهنگی و مذهبی،  همواره در راستای محرومیت زدایی و توسعه و پیشرفت استان به ویژه امر محرومیت زدایی در سطح روستاها  پیشتاز و گام های مطلوبی برداشته است.

در ادامه مهندس صنعتی منفرد ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده ستاد اقامه نماز گفت :اقامه نماز به برکت وجود نام امام راحل همیشه پرشور بوده و در تمام این سالها بنیاد مسکن از دستگاههای برتر در امر اقامه نماز بوده است .

وی  بر اهمیت ارتقا فرهنگ سازمانی، بهره‌وری و انگیزش در بین همکاران تاکید کرد و اقدامات همه جانبه فرهنگی برای پرسنل و خانواده‌هایشان در راستای افزایش بهره‌وری وایجاد شور و نشاط را امری ضروری دانست.

وی ساخت و تعمیر نمازخانه ها را گامی مهم در راستای اقامه نماز در بین کارکنان عنوان کردو اظهار داشت: در کنار این اقدامات توجه ویژه به هسته اصلی و محتوا که همان نماز می باشد باید مورد توجه مسئولان امر باش. که در توسعه این امر باید از تمام ظرفیت‌ها و فرصت‌ها استفاده نمود.

در پایان دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت این ستاد در سطح استان گفت : با تلاش و کوشش همه دست اندرکاران امر نماز در سطح کشور  رتبه برتر را کسب کرده ایم که این جایگاه بیانگر وضعیت خوب اقامه نماز در بین تمامی پرسنل بنیاد مسکن استان است .

مهندس جعفری با بیان اینکه، با توزیع کتاب رساله حقوق امام سجاد (ع) بین کارکنان ، اقدامات مهمی در امور فرهنگی، مسائل اعتقادی، ترویج فرهنگ نماز و تقویت بینش و دانش اعتقادی صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: تامین روحانی واجد شرایط جهت اقامه نماز در سطح مدارس، تشکیل و برگزاری منظم  شورای اقامه نماز، برگزاری نمازهای جماعت باشکوه در مرکز و واحدهای تابعه ، اجرای برنامه های فرهنگی در بین کارکنان، تشکیل  و انتخاب هیات ارزیاب و رتبه بندی واحدها ، از جمله برنامه‌های ما برای گسترش فرهنگ نماز جماعت است.

وی ادامه داد: تجلیل از فعالان نماز ، برگزاری دوره های آموزشی نماز بین مدیران و کارکنان، نشست تخصصی ائمه جماعات و دبیران، برگزاری اردوی فرهنگی و تقدیر از نو مکلفین، برگزاری مسابقه عکاسی، برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز  و … از برخی دیگر از اقدامات و برنامه های این ستاد می باشد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group