امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

برگزاری جلسه ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مسکن استان زنجان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و دبیر شورای فرهنگی و ستاد عالی اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور

دومین جلسه ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مسکن استان زنجان در روز چهارشنبه مورخه ۲۶/۶/۹۸ با حضور حضرت آیت اله خاتمی  نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا شهرابی دبیر شورای فرهنگی و ستاد عالی اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام و المسلمین صیدی قائم مقام مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و اعضای ستاد اقامه نماز در این نهاد انقلابی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، حضرت آیت اله خاتمی،  سیره امام حسین (ع) و مکتب عاشورا را بهترین الگوی سبک زندگی برای همه افراد جامعه برشمرد و گفت:امام حسین (ع) یک نمونه بارز، برجسته و الگوی تمام عیار سبک زندگی در جامعه است و  حرکت در مسیر آن حضرت راه عزت و سعادت بشر محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: باید در سبک زندگیمان به وجود چنین الگوهایی اقتدا کنیم تا بتوانیم در بحث مهارت های زندگی نیز به کمال مطلوب دست یابیم.

حضرت آیت اله خاتمی با بیان اینکه، همه دستگاه ها  و سازمان ها برای ترویج فرهنگ نماز یک وظیفه شرعی و قانونی دارند که باید در این راستا گام بردارند، اظهار کرد: خوشبختانه در این راستا بنیاد مسکن استان  با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بالا در زمینه مباحث فرهنگی به عنوان نهادی انقلابی همواره سعی در توسعه فرهنگ نماز بین کارکنان داشته است.

در ادامه، حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا شهرابی ضمن تقدیر از فعالیتهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در ترویج فرهنگ نماز، افزود: خوشبختانه بنیاد مسکن استان زنجان در زمینه ترویج اقامه نماز و فعالیت های فرهنگی عملکرد قابل قبولی داشته ، به طوری که  می توان گفت بین ده استان برتر در سطح کشور شناخته شده که این خود نشانگر فعالیت های همه جانبه کارکنان می باشد.

وی ضمن تقدیر از عملکرد بنیاد مسکن استان در حوزه های مختلف به ویژه مباحث اعتقادی و فرهنگی خاطر نشان کرد :بنیاد مسکن استان با داشتن مدیریتی موفق و کلان و  خرد جمعی در بین همکاران به خوبی توانسته در امور فرهنگی، مسائل اعتقادی، ترویج فرهنگ نماز و تقویت بینش و دانش اعتقادی بین کارکنان و خانواده های آنان نیز موفق عمل کند.

دبیر شورای فرهنگی و ستاد عالی اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ادامه داد: بنیاد مسکن استان در حوزه امور فرهنگی بسیار فعال و پویا بوده و عملکرد اجرایی مدیران این نهاد در این زمینه بسیار مناسب و رضایت‌بخش است که انتظار می‌رود در سال جدید شاهد ارتقاء این فعالیت‌ها باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین شهرابی تاکید کرد: باید تمام تلاش خود را برای احیا و رونق اقامه نماز اول وقت وجماعت در ادارات بکار گیریم، که خوشبختانه بنیاد مسکن استان زنجان عملکرد مناسبی در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ نماز داشته و می توان گفت به الگویی در سطح کشورتبدیل شده است

سپس مهندس صنعتی منفرد گزارشی از فعالیت های فرهنگی بنیاد مسکن استان به ویژه در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ارائه نمود و فعالیت های این نهاد را در این زمینه بسیار مناسب و ارزشمند دانست.

گفتنی است در پایان از زحمات حجت الاسلام و المسلمین صیدی دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن استان تقدیر به عمل آمد و به جای وی مهندس کامیار جعفری به این سمت منصوب گردید.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group