امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

برگزاری جلسه بررسی برنامه ها و اهداف بازسازی و مسکن روستایی در استان زنجان با حضور مهندس مهدیان

برگزاری جلسه بررسی برنامه ها و اهداف بازسازی و مسکن روستایی در استان زنجان با حضور مهندس مهدیان

 

جلسه بررسی وضعیت بازسازی و مسکن روستایی استان زنجان با حضور مهندس مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهندس جودی مدیرکل امور بازسازی، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان،معاونین و مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ها و کارشناسان مربوطه تشکیل شد. در این جلسه مهندس صبری در ابتدا گزارشی از عملکرد بنیاد مسکن استان در زمینه بازسازی و مسکن روستایی از جمله مقاوم سازی ۶۱ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در استان،تحقق تعهدات ساخت مسکن برای خانوارهای دارای حداقل دو معلول ،فعالیت ۱۲ دفتر نظام فنی روستایی در سطح استان و… ارائه نمود. پس از آن مهندس محمدی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گزارشی از فعالیت های بنیاد مسکن در خصوص الگوسازی مسکن روستایی( معیشت محور) و برنامه ریزی در این زمینه با تفاهم نامه مشترک با معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در خصوص طرح اشتغالزایی روستایی در ۳۳ روستای استان به صورت پایلوت خبر داد . وی مطالبی در خصوص جزئیات این طرح و اقدامات انجام شده در این زمینه ارائه کرد. پس از آن مهندس صنعتی منفرد ضمن جمع بندی مطالب گفت: برنامه های جدیدی در حوزه مسکن روستایی با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری در دست اقدام است که این امر با تعامل بسیار خوب دو معاونت بازسازی و مسکن روستایی و همچنین عمران روستایی بنیاد مسکن در حال پیگیری است . در ادامه مهندس مهدیان با اشاره وضعیت مطلوب بنیاد مسکن استان و بهره مندی از نیروهای تلاشگرو ساعی، حضور مهندس صنعتی منفرد به عنوان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان را با توجه به تجارب و تخصص وی، فرصتی جهت پیشرفت بنیاد مسکن استان دانست. معاون بازسازی و مسکن روستایی با تاکید بر اینکه خدمت به محرومین به ویژه روستاییان از اهداف بنیاد مسکن است افزود همه روستاییان باید از مسکن مناسب و مطلوب بهره مند گردند واین امر نیازمند تلاش بیش از پیش بنیاد مسکن را میطلبد. وی محرومیت زدایی با توجه به بهبود وضعیت معیشت روستاییان را از برنامه های بنیاد مسکن دانست که تفاهم نامه مشترک با میراث فرهنگی در خصوص روستاهای هدف گردشگری از جمله این برنامه ها است. وی توجه به مساله معیشت و درآمد زایی برای روستاییان را عامل مهم ماندگاری روستاییان دانست و اظهار داشت دفتر مرکزی از پیشنهادات و ایده های جدید استان ها در این زمینه استفبال میکند .مهندس مهدیان همچنین در خصوص پیگیری تفاهم نامه های ساخت مسکن برای خانوار های دارای حداقل دو معلول و طلاب نیز به تلاش در راستای تحقق این تفاهم نامه تاکید کرده و افزود اگر سهمیه های ابلاغی عملیاتی گردد سهمیه های استانی افزایش خواهد یافت.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group