مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

بررسی روند فعالیت های حوزه عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور مهندس شاملو

طی جلسه ای که با حضور مهندس شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور،مهندس عسگری مدیرکل دفتر امور فنی و تهیه طرح ها ، مهندس شنوایی مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی ،مهندس هاشمی مدیرکل دفتر زمین،مهندس مجیدی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی طرح ها حوزه عمران روستایی بنیاد مسکن کشور، مهندس صنعتی مدیر کل بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام و المسلمین مصصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این نهاد و معاونین و کارشناسان این حوزه برگزار شد، فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در حوزه عمران روستایی مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدا مهندس شاملو، با بیان اینکه، بنیاد مسکن به عنوان یک دستگاه تخصصی و فنی در راستای محرومیت زدایی وتوسعه وآبادانی روستاها همواره تلاش نموده است، گفت:بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همواره با داشتن عملکردی مناسب مورد توجه و اعتماد مردم بوده و به عنوان دستگاه موفق شناخته شده است.

وی بر ضرورت همدلی و هم افزایی در بین کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: داشتن فضای همدلی وهم افزایی در بین کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موجب پیشرفت امور و تحقق اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، ادامه داد: با داشتن نظارت و کنترل مستمر بر فعالیت ها و امورات و اصل قرار دادن سلامت ادارای در مجموعه می توان فعالیت های گسترده ای در راستای خدمت به مردم به ویژه اقشار کم درآمد انجام داد.

مهندس شاملو به داشتن نظم در انجام فعالیت ها، تهیه مستندات از امورات و اقدامات در جهت دفاع از عملکردها، شفافیت داشتن در روند امور، وجود سامانه های متعدد در همین راستا و ارتقاء از جایگاه تصدی گری به تولی گری تاکید کرد.

سپس وی اقدامات و فعالیت های بنیاد مسکن استان را در زمینه محرومیت زدایی و کمک به اقشار کم درآمد به ویژه در سطح روستاها مطلوب دانست و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در حوزه عمران روستایی به ویژه  در زمینه اجرای طرح های روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی، تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری، احیای بافت با ارزش روستایی و … عملکرد مناسبی داشته است.

سپس مهندس صنعتی منفرد  به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن استان در حوزه عمران روستایی پرداخته وگفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بدو تاسیس همواره در جهت عمران و آبادانی و توسعه روستاها، منشا خدمات فراوانی بوده است، به طوری که جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ، اجرای طرح‌های هادی، بازسازی روستاها وهم چنین ایجاد خدمات عمومی و زیربنایی است.

وی افزود: عمده فعالیتهای این نهاد انقلابی در راستای رسیدگی به محرومین و مستضعفین، توسعه عدالت اجتماعی، بستر سازی برای سازندگی کشور بوده است.

مهندس صنعتی منفرد به اجرای برخی پروژه های عمرانی و گردشگری در این حوزه اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن استان به عنوان یک دستگاه تخصصی و فنی همواره در اجرای پروژه های عمرانی و گردشگری در راستای توسعه استان و کمک به اقشار کم درآمد موفق عمل نموده است.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group