امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار زنجان و مدیرکل بنیاد مسکن استان، برخی از پروژه های این نهاد انقلابی بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح گردید.

نهمین جلسه شورای اداری استان به ریاست حقیقی استاندار زنجان و با حضور دکتر آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، حضرت آیت‌الله خاتمی نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برگزار شد.

در ابتدا دکتر آذری جهرمی  با بیان اینکه در ۱۵۵ روستای استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۱۳۴ میلیارد تومان بهره‌برداری از اینترنت و شبکه ملی اطلاعات آغاز شد، گفت: تا پایان کار دولت دوازدهم همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت وصل می‌شود.

۹۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت پرسرعت متصل هستند که با بررسی آمارها، ۱۶ درصد از اهداف برنامه ششم جلوتر هستیم.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا شرایطی را به وجود آورد که حجم استفاده از اینترنت بالا رفت و مشکلاتی فراهم شد که حجم اینترنت پاسخگو نبود، یادآور شد: تلاش زیادی برای رفع مشکل به‌وجود آمده، انجام شد و در این راستا بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان فعالیت دولت دوازدهم همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت پرسرعت متصل خواهند شد.

آذری‌جهرمی اضافه کرد: به لحاظ جمعیتی  ۹۸ درصد جمعیت روستایی کشور به اینترنت پرسرعت، دسترسی دارند و تلاش بر این است که تا پایان دولت دوازدهم این ۲ درصد جمعیتی و همچنین ۴ درصد باقیمانده از تعداد روستاهای بالا ۲۰ خانوار کشور نیز، به اینترنت پرسرعت، متصل شوند.

در ادامه دکتر حقیقی استاندار زنجان به طرح ها و پروژه های افتتاح شده در استان طی دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: دهه فجر امسال ۷۹۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹هزار و ۹۵۱ میلیارد تومان در زنجان افتتاح و یا کلنگ زنی شده که ۹۱ درصد موارد افتتاح و بهره برداری بوده است.

وی به برخی پروژه های قابل افتتاح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود:  از ۲ هزار واحد مسکن محرومین که در مردادماه سال جاری کلنگ زنی شد، امروز ۵۶۰ واحد افتتاح خواهد شد.

در ادامه مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان از افتتاح و بهربرداری از ۵۶۰ واحد مسکن محرومین در روستاههای استان  و همچنین افتتاح ۵۰ هزارمین واحد مسکونی مقاوم سازی شده روستایی در استان خبر داد و گفت: برای ساخت ۵۶۰ واحد مسکونی اعتباری بالغ بر ۴۴۸ میلیارد ریال هزینه شده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group