امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

بازدید مهندس شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از روستاهای شهرستان ماهنشان

بازدید مهندس شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از روستاهای شهرستان ماهنشان

طی برنامه ریزی به عمل آمده، مهندس شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشورو  مدیران کل این حوزه به همراه ، مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن استان ، مهندس نوری فرماندار ماهنشان از روستاهای خلج و مادآباد  شهرستان ماهنشان بازدید نمودند.

در حاشیه بازدید از روستای خلج شهرستان ماهنشان، مهندس صنعتی منفرد در زمینه اجرای طرح اشتغال زایی در این روستا توضیحاتی ارائه نمود و گفت: این طرح  با عنایت به ضرورت نگرش آمایشی به موضوع توسعه و عمران روستایی و ایجاد زمینه لازم برای استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های این منطقه تهیه شده است.

 وی ادامه داد:  طرح اشتغال زایی روستای خلج در راستای اهداف کلان توسعه ملی و نیز ایجاد و تقویت پیوندهای متقابل میان نقاط شهری و روستایی و همچنین گسترش هماهنگی های بین بخشی و توزیع متناسب امکانات در روستاها تهیه و تدوین شده است.

وی به اهداف اجرای طرح اشتغال زایی روستایی اشاره کرد و افزود: شناسایی کاستی های زیر ساختی و ظرفیت های اقتصادی و معیشتی در روستاهای مورد مطالعه ، ارائه راهکارها و تعریف پروژه برای جبران کاستی های زیرساختی و پروژه اقتصادی خرد روستایی مطابق با ظرفیت و پتانسیل های موجود در روستاها به منظور توانمند نمودن جمعیت فعال از نظر اقتصادی می باشد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد: کاربری های پیش بینی شده در این طرح، در غالب بازارچه محلی شامل تولیدات محلی روستائیان و محصولات پرورش ماهی و … است.

مهندس صنعتی منفرد به طرح مکان یابی بهینه سکونتگاه های روستایی و جابجایی روستای خلج اشاره کرد و گفت: هدف ازاجرای این طرح،  ایجاد زمینه مناسب برای تعیین مکان بهینه استقرار روستاهای واقع در پهنه‌های پر خطر و روستاهایی است که بنا به دلایل مختلف جابجایی آنها ضروری می‌باشد.

وی افزود: سایت پیشنهادی جدید روستای خلج در فاصله یک کیلومتر جنوب شرق  روستای خلج قدیم  قرار گرفته‌است.  

سپس مهندس شاملو در حاشیه بازدید از طرح هادی روستای مادآباد شهرستان ماهنشان،  گفت: طرح هادی در واقع سند چشم انداز هر روستا در افق ۱۰ سال آتی آن است که بر اساس نیازهای هر روستا و با توجه به پارامترهای مختلفی تهیه و تصویب می شود .

وی با اشاره به اینکه توسعه روستاها،  با اجرای طرح هادی روستایی شتاب می‌گیرد، اظهار کرد: طرح هادی روستایی موجب توسعه روستاها شده است

مهندس شاملو با اشاره به اینکه، بهره گیری از مشارکت مردم در اجرای طرحهای هادی روستایی از عوامل موفقیت اجرای اپروژه های عمرانی می باشد که خوشبختانه این مشارکت در سطح روستاها افزایش یافته است، تصریح کرد: در اجرای طرحهای هادی روستایی تمام تلاش بر این بوده که با استفاده از مصالح بومی و نیز با عنایت به وضعیت فرهنگی  و معیشتی هر روستا ، چهره و نمای روستایی از بین نرود .

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ادامه داد: در سطح روستاهای استان زنجان اقدامات خوبی در خصوص اجرای طرح هادی بر اساس ضوابط و دستورالعملهای موجود صورت گرفته است، به طوری که تا حدی محیط مناسبی برای زندگی روستائیان فراهم شده است.

وی با اشاره به نقش کلیدی مردم در توسعه و آبادانی روستاها خاطر نشان ساخت: با مشارکت و تعامل سازنده بین بنیاد مسکن ، دهیاری ها و مردم می توان خدمات بیشتری در جهت توسعه و آبادانی روستاها به مردم ارائه نمود.

مهندس شاملو تاکید کرد: دهیاران بهترین یاوران بنیاد مسکن در روستاها هستند و چنانچه دهیار در انجام کارهای اجرایی از تفکر و تجریه اهالی روستا و مشارکت مردمی استفاده نکنند، موفقیت امور عمرانی ممکن نخواهد بود، چرا که مشارکت عمومی همه جانبه درعرصه سازندگی و عمران و آبادانی کشور اجتناب ناپذیر است.

فرماندار ماهنشان ضمن تقدیر از فعالیت های بنیاد مسکن در عمران و آبادانی روستاها مشارکت دهیاری ها و این نهاد در امر توسعه روستاها را عامل رضایتمندی مردم دانست و افزود امیدواریم این همکاری ها روز به روز بیشتر گردد.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group