امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

بازدید مدیرکل دیوان محاسبات استان به همراه مدیرکل بنیاد مسکن از بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر

بازگشا مدیرکل دیوان محاسبات استان زنجان ، روز دوشنبه مورخه ۹۸/۳/۲۰ به همراه مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان، مهندس محمدی معاون عمران روستایی این نهاد، مهندس حیدری مدیر بنیاد مسکن شهرستان ابهر، حسنی ذیحساب بنیاد مسکن استان از بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر بازدید نمودند.

در این بازدید مهندس صنعتی منفرد به فعالیت و اقدامات بنیاد مسکن در خصوص اجرای طرح توسعه درسجین اشاره کرد و گفت: روستای درسجین به عنوان یکی از روستاهای دارای بافت با ارزش استان بوده که از سال ۸۸ اجرای طرح شروع و در سال ۹۴با اعتباری بالغ بر ۱۳۴۳۰ میلیون ریال با همت و تلاش بنیاد مسکن استان به بهره برداری رسیده و موفق به جذب تعداد کثیر گردشگر به روستا شده است.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن استان طرح توسعه را در مساحتی بالغ بر ۱۷ هکتار در قسمت شمالی روستا بصورت مجموعه ای از فضاهای گردشگری در مرکزیت  روستا با رویکرد باغ ایرانی  و واحدهای مسکونی در اطراف سایت گردشگری طراحی کرده است که فاز اول پروژه شامل فضاهای عمومی و دسترسی و آلاچیق هایی در مرحله اجرا بوده و برای فاز دوم طرح که شامل بخش های تجاری و اقامتگاههای موقت و دائمی می باشد با  سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن ادامه داد:این نهاد  با احیای سنت ها و آیین های فراموش شده روستاها، معرفی و برجسته کردن فرهنگ های جوامع روستایی و فراهم کردن زمینه و بسترهای لازم موجب شده که گردشگران با هدف آشنایی با این آیین ها و فرهنگ ها، روستای درسجین را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند.

در ادامه بازگشا مدیرکل دیوان محاسبات استان با بیان اینکه بنیاد مسکن، با برنامه‌ریزی صحیح توانسته روند توسعه این روستا به ویژه در حوزه گردشگری را سرعت بخشد، ادامه داد: این نهاد در کنار توجه به زیباسازی و استحکام بناهای روستایی، نقش ارزنده‌ای در حفظ هویت و اصالت این روستا داشته و گام های اساسی در توسعه اقتصادی برداشته است.

وی بر گسترش همکاری و تعاملات بین این دو مجموعه در راستای حل مشکلات این روستا و توسعه آن تاکید کرد و آمادگی خود را برای پیشبرد اهداف این نهاد به ویژه در حوزه گردشگری و توسعه روستایی اعلام نمود.

 

 

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group