امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

بازدید مدیرکل بنیاد مسکن به همراه فرماندار شهرستان زنجان از پروژه جابجایی روستای مرصع در جهت حل مشکلات زیر ساختی این روستا

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به همراه مهندس عسگری فرماندار شهرستان، مهندس میرزایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مهندس علیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان از پروژه جابجایی روستای مرصع شهرستان زنجان جهت حل مشکلات زیرساختی این روستا اعم از آب و برق بازدید نمودند.

در حین بازدید مهندس خواجه ای با بیان اینکه، دلایلی مهمی از جمله  وجود واحدهای مسکونی فرسوده و غیرمقاوم ، قرار گرفتن در معرض خطر سیلاب های فصلی و رانش زمین موجب جابه جایی این روستا شده است، گفت: خوشبختانه از ۱۰۰واحد مسکونی موجود در این  روستا ، ۵۰ درصد تکمیل و احداث شده و ۵۰ درصد مابقی نیز بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

وی با اشاره به اینکه، بنیاد مسکن استان برای بحث آماده سازی محل جابجایی روستای مرصع در فاز اول اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال هزینه نموده، افزود: تا کنون ۶۷ فقره تسهیلات از محل بازسازی و حوادث  و ۳۳ فقره تسهیلات نیز از محل طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی، برای ساخت واحدهای مسکونی در این روستا از سوی این نهاد و همکاری بانک های عامل به متقاضیان  پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه، باید تلاش کنیم با تعامل دستگاه های مرتبط مشکلات زیر ساختی این روستا را هر چه سریع تر حل نماییم، افزود: در صورت حل مشکلات زیر ساختی اعم از تامین آب و برق ،  پیش بینی می شود پس از مدت ۳ ماه این روستا قابل سکونت باشد.

در پایان مقرر گردید؛ بررسی های  کارشناسی لازم از سوی شرکت آب و فاضلاب و همچنین شرکت توزیع نیروی برق در زمینه تامین آب و برق منطقه صورت پذیرد  و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  نیز با تعامل ویژه و تخصیص اعتبار لازم در حل مشکلات این پروژه کمک نماید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group