امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از روستای درسجین

طی برنامه ریزی به عمل آمده، دکتر طهماسبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به همراه مهندس صنعتی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و جمعی از معاونین و کارشناسان این نهاد، از روستای درسجین شهرستان ابهر بازدید کردند.

در این بازدید، مهندس صنعتی منفرد گزارشی از اقدامات انجام شده در روستای درسجین ارائه نمود و گفت: احیای بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر به عنوان نمونه ی بارز و کامل اجرای طرح هادی با در نظر گرفتن فاکتورهای مهم و اساسی مناسب سازی محیط روستا توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه، مناسب‎سازی محیط روستا برای معلولان به طور ویژه در طراحی و اجرای پروژه‎ها مورد توجه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است، چرا که در همه طرح‎های هادی روستایی مسائل مربوط به مناسب‌سازی محیطی مورد بررسی قرار گرفته و در تهیه و اجرای طرح‎ها مد نظر است، ادامه داد: روستای درسجین در سطح استان به عنوان روستای نمونه شناسایی و انتخاب شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد:  شناسایی روستاهای با بافت با ارزش بالا و غنی در مناطق مختلف استان، با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته و در برنامه ششم توسعه و با تلاش بنیاد مسکن استان، اقدامات مطلوبی در زمینه شناسایی روستاهای مستعد گردشگری صورت گرفته است

در ادامه دکتر طهماسبی عملکرد بنیاد مسکن استان  را در بهسازی بافت با ارزش روستای درسجین ابهر بسیار مناسب و مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در شناسایی و ارتقای فضاهای با ارزش وحفاظت و احیای ارزشهای فرهنگی، تاریخی و معماری آن به شیوه های مناسب اقدامات مطلوبی انجام داده است.

وی ادامه داد: روستای درسجین با وجود داشتن بافت با ارزش روستایی، به عنوان روستای نمونه گردشگری به شمار می آید که این امر می تواند در توسعه اقتصادی منطقه نقش مهمی داشته باشد.

در طول بازدید مهندس صنعتی منفرد توضیحاتی در خصوص نحوه اجرای پروژه و رعایت نکات فنی ارائه نمود.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group