مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

بازدید از روستاهای شهرستان ماهنشان با حضور معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن کشور

طی هماهنگی های به عمل آمده مهندس درفشی معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن کشور با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از مسوولین این نهاد، از فعالیت های عمرانی روستاهای مادآباد و خلج شهرستان ماهنشان بازدید نمود.

طی بازدید از روستای خلج شهرستان ماهنشان، مهندس صنعتی منفرد  به فعالیت های بنیاد مسکن در این روستا اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این روستا در مسیر سیل و مسیرهای فصلی قرار داشت، بنیاد مسکن برای حل این موضوع اقدامات ویژه ای در زمینه جایجایی و توسعه این روستا انجام داده است.

وی  در زمینه اجرای طرح اشتغال زایی در این روستا توضیحاتی ارائه نمود و گفت: این طرح  با عنایت به ضرورت نگرش آمایشی به موضوع توسعه و عمران روستایی و ایجاد زمینه لازم برای استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های این منطقه تهیه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد:  طرح اشتغال زایی روستای خلج در راستای اهداف کلان توسعه ملی و نیز ایجاد و تقویت پیوندهای متقابل میان نقاط شهری و روستایی و همچنین گسترش هماهنگی های بین بخشی و توزیع متناسب امکانات در روستاها تهیه و تدوین شده است.

مهندس صنعتی منفرد به اهداف اجرای طرح اشتغال زایی روستایی اشاره کرد و افزود: شناسایی کاستی های زیر ساختی و ظرفیت های اقتصادی و معیشتی در روستاهای مورد مطالعه ، ارائه راهکارها و تعریف پروژه برای جبران کاستی های زیرساختی و پروژه اقتصادی خرد روستایی مطابق با ظرفیت و پتانسیل های موجود در روستاها به منظور توانمند نمودن جمعیت فعال از نظر اقتصادی می باشد.

سپس مهندس درفشی با اشاره به اینکه توسعه روستاها،  با اجرای طرح هادی روستایی شتاب می‌گیرد، اظهار کرد: طرح هادی روستایی موجب توسعه روستاها شده است

وی  با اشاره به اینکه، بهره گیری از مشارکت مردم در اجرای طرحهای هادی روستایی از عوامل موفقیت اجرای اپروژه های عمرانی می باشد که خوشبختانه این مشارکت در سطح روستاها افزایش یافته است، تصریح کرد: در اجرای طرحهای هادی روستایی تمام تلاش بر این بوده که با استفاده از مصالح بومی و نیز با عنایت به وضعیت فرهنگی  و معیشتی هر روستا ، چهره و نمای روستایی از بین نرود .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group