امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

بازدید از اجرای طرح پایلوت طرح آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی استان زنجان

مهندس حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس به همراه کارشناسان این حوزه با حضور در استان زنجان از طرح پایلوت آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی استان بازدید نمودند.

این جلسه و بازدید با حضور مهندس محمدی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان و مهندس احمدی رئیس گروه طرح منظومه روستایی استان به منظور انتقال تجارب و درس آموخته های جلسات و بازدید از پروژه های عملیاتی شده در قالب طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی شهرستان طارم انجام گرفت.

در ابتدا مهندس محمدی معاون عمران روستایی استان با بیان اینکه، بنیاد مسکن مطالعات برنامه اشتغالزایی و اقتصادی و توسعه پایدار منظومه های روستایی استان در قالب ۹ بخش در اسفند ماه ۹۹ به تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان رسیده، افزود: طرح توسعه پایدار منظومه های روستائی با هدف تجمیع توانمندی ‌ها و پتانسیل های موجود در روستاها در زمینه های مختلف به منظور تقویت پایدار روستاها تهیه شده است و در حال حاظر اجرای پایلوت شهرستان طارم در دست اقدام میباشد .

وی ادامه داد: همزمان با اجرای طرح موصوف در شهرستان طارم ۲۴ میلیارد ریال از محل صندوق کارآفرینی امید به تعداد ۱۹ نفر و ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار تامین شده از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ توسط ۲۵۶ نفر متقاضی کسب و کار در انطباق با خروجی مطالعات منظومه به بانکهای عامل جهت اخذ تسهیلات معرفی گردیده است.

مهندس محمدی یادآور شد: تاکنون ۱۰۵ فقره تسهیلات معادل ۱۱۵/۵ میلیارد ریال جهت راه اندازی کسب و کار پرداخت شده است. وی با اشاره به اینکه، در قالب این طرح، ظرفیت ها و محدودیت های توسعه روستاها مطالعه، برنامه ریزی و عملیاتی می شود، یادآور شد: شناخت ظرفیت ها و محدودیت های توسعه هر روستا از نظر اقتصادی،اجتماعی،عمرانی و فرهنگی از بخش های این طرح است.

محمدی توسعه فعالیتهای اجتماعی- اقتصادی و کالبدی منظومه روستایی ، برنامه‌ریزی و تقویت اقتصاد روستایی، ایجاد اشتغال پایدار ، رونق کسب و کار و تقویت اقتصاد محلی صادرات محور در روستاهای هدف، افزایش سطح درآمد روستائیان و تثبیت جمعیت روستائی را از اهداف اصلی این طرح دانست که از سوی این نهاد انقلابی پیگیری می شود.

معاون عمران روستایی این نهاد تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طول چهار دهه فعالیت عمرانی کالبدی خوبی برای توسعه روستاها انجام داده و می توان گفت، در فعالیت های این بنیاد مشارکت مردم اصل بوده که این امر باعث اندوختن تجارب ارزنده برای انجام موفق طرح توسعه منظومه روستایی شده است که اجرای آن موجبات رشد، شکوفایی و سرزندگی در محیط روستایی را فراهم می کند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group