امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

انعقاد تفاهم نامه تهیه و اجرای پروژه های بهسازی روستایی در استان زنجان

تفاهم نامه اجرای پروژه های بهسازی روستایی در استان زنجان میان معاون عمرانی استانداری زنجان و مدیرکل بنیاد مسکن استان با حضور مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور در سالروز تاسیس بنیاد مسکن منعقد شد.

معاون عمرانی استانداری زنجان در این مراسم ضمن تقدیر از عملکرد بنیاد مسکن در اقداماتی که منشا خیر است، گفت: در روستاهای هدف گردشگری بایستی برنامه های مدیریت واحد برای نگهداری از بافت باارزش از سوی روستائیان و مسوولان ذی ربط با نظارت کافی مورد توجه قرار گیرد.

 

مهرداد سلطانی ادامه داد: روستائیان نباید اجازه ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای دارای بافت ارزشمند را بدهند چرا که هر گردشگری که از این خدمات بهره مند شوند موجب حضور گردشگران دیگر در منطقه می شود.

 

 

این مقام مسوول به درآمدزایی حاصل  از اجرای طرح بهسازی بافت های باارزش روستایی و روستاهای هدف گردشگری اشاره کرد و افزود: اشتغال فراگیر در روستاهای هدف گردشگر از دیگر مزایای این طرح است.

 

 

به گفته سلطانی تفاهم نامه منعقده بین استانداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به جهت قابلیت های موجود در دفاتر فنی بنیادمسکن و واحدهای شهرستانی به منظور هدفمند کردن بودجه هایی که در این طرح ها هزینه می شود.

 

 

وی توسعه روستاها به صورت هدفمند به گونه ای که هزینه هایی که انجام می شوند نیازهای روستا را برآورده کنند را ازدیگر اهداف این تفاهم نامه خواند و گفت: در این تفاهم نامه برحفظ بافت باارزش روستا، حل مشکلات روستاهای هدف و تضمین مانایی طرح ها تاکید شده است.

 

به گفته معاون عمرانی استانداری زنجان، تفاهم نامه در راستای بهره گیری از توان مدیریت در بنیاد مسکن و مهندسان در راستای هدفمند کردن هزینه های عمرانی در روستاهای استان انجام می شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group