امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

امور حقوقی و املاک

امور حقوقی و املاک

اهداف ورسالت امور حقوقی واملاک :

باتوجه به سیاست های کلان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،  اهداف این واحد ، احقاق حقوق این نهاد مقدس ودفاع از حق وحقوق قانونی آن بمنظور رفع موانع وتسهیل در اجرای ماموریتهای محوله این نهاد یادگار امام راحل  می باشد .

شرح وظایف :

– تهیه و تنظیم دادخواست، لوایح و انجام امور دفاع در موضوعات مختلف حقوقی ، کیفری ، ثبتی ، اداری و…با شرکت در جلسات دادرسی و رسیدگی به عنوان نماینده حقوقی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در مراجع قضایی ، شبه قضایی و اداری با لحاظ صرفه و صلاح بنیاد و انعکاس نتایج آن به مقام مافوق.

 – بررسی شکلی و ماهوی و تطبیق کلیه قراردادهای بنیاد با قوانین و مقررات ، آیین نامه ها و بخشنامه های ابلاغی .

 – نظارت بر انجام امور مربوط به پیمانها ،قراردادها و تفاهم نامه ها ، موافقت نامه ها ، لوایح قضایی ، مزایده ها و مناقصه ها و…

–   بررسی و مطالعه مستمر در زمینه های حقوقی و جمع آوری و طبقه بندی منابع حقوقی لازم به منظور دسترسی سریع به اطلاعات لازم.

–   پیگیری مستندسازی اموال غیر منقول بنیاد بر اساس قوانین و مقررات مربوطه.

– انجام اقدامات قانونی و حقوقی در خصوص تملک اراضی و ابنیه مورد نیاز بنیاد با کاربری طرح توسعه روستاها با همکاری معاونت های مربوطه

–   اخذ تعهد ووثیقه ملکی از متعهدین معرفی شده توسط بنیاد و سایر امور مربوط به آنها.

–  پی گیری و اقدام در خصوص اجرای تعهدات مستنکفین از تعهد از طریق واحد اجرای ثبت یا محاکم قضایی استان

 – ارایه نظرات مشورتی به واحدهای مختلف و مقامات بنیاد در زمینه مسائل حقوقی .

 -معاضدت قضایی از کارکنان محترم بنیاد وفق قانون حمایت قضایی از کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۶ در محاکم قضایی و مراجع قانونی

– رسیدگی به شکایات و اقامه پاسخگویی به کلیه دعاوی واقدامات قضایی در دیوان محاسبات کشور دیوان عدالت اداری وسازمان بازرسی کل کشور.

 – انجام کلیه اموری که توسط مقام مافوق در چهارچوب وظایف مربوطه محول می گردد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group