امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

امضای تفاهم‌ نامه همکاری مشترک فی ما بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان

امضای تفاهم‌ نامه همکاری مشترک فی ما بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان

طی جلسه ای که با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، معاونین وی، حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان ومهندس فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سایر حاضرین برگزارشد، تفاهم نامه مشترکی بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در جهت همکاری های بیشتر منعقد گردید.
در ابتدا مهندس صنعتی منفرد در خصوص ساختار سازمانی، اهداف و وظایف اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیحاتی ارائه نمود. وی به اهداف اصلی این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: استفاده از توان و تخصص بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در اجرای پروژه ها، کاهش هزینه های تامین مسکن، تامین مصالح ساختمانی مطلوب از طریق معادن استان و کمک به ساخت مسکن محرومین از اهداف اصلی این تفاهم نامه است.
وی بیان نمود: این تفاهم نامه شروع همکاری با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در اجرای پروژه های مختلف است که امیدواریم روز به روز اینگونه تعاملات در راستای توسعه استان گسترش یابد تا سخن امام(ره) نیز در زمینه تامین مسکن محرومین به خوبی عملی شود.
صنعتی منفرد در ادامه، مطالعه و بررسی در زمینه تشخیص و تعیین نیازمندی‌های مسکن محرومان اعم از روستایی و شهری و فراهم آوردن موجبات اجرای آن با  مشارکت، همکاری و خودیاری مردم و دستگاههای مختلف را امری مهم و ضروری دانسته و افزود: رسیدگی به محرومین و مستضعفین، توسعه عدالت اجتماعی، بستر سازی برای سازندگی کشور از جمله نکات اساسی است که گستره این ماموریت از جانب امام خمینی (ره)  بر عهده این نهاد انقلابی گذاشته شده است.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون با استفاده از توان نیروهای متخصص خود خدمات فراوانی به مردم شهر ها و روستاها ارائه نموده است و با تعریف و طراحی پروژه های شاخص در استان گام های موثری در راستای توسعه و آبادانی این استان برداشته است، لذا با توجه به اساسنامه بنیاد مسکن مسیر همکاری و تعامل با سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان برای بنیاد مسکن مسیری روشن است.
صنعتی منفرد در ادامه از همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حوزه های مختلف تشکر نمود.

در ادامه مهندس فغفوری توضیحاتی در زمینه بخش های مختلف سازمان صنعت، معدن و تجارت ارائه نمود و گفت: طی این تفاهم نامه از توان فنی بنیاد مسکن در پروژه ها استفاده خواهد شد.
خوشبختانه در سطح استان تعامل و همکاری خوبی بین سازمان صنعت، معدن و تجارت با سازمان ها و دستگاه های اجرایی دیگر در راستای توسعه استان به وجود آمده و زمینه سرمایه گذاری نیز در حوزه های مختلف فراهم شده ، به طوری که زمینه جذب سرمایه گذاری برای استان افزایش یافته است.
وی خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را در جهت توسعه و پیشرفت استان بسیار ارزشمند دانست و بیان نمود: با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های بالای بنیاد مسکن استان، به خوبی می توان از این توانمندی ها و تخصص ها در اجرای پروژه های مختلف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان استفاده کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: این‌تفاهم نامه سرآغاز تعاملات هرچه بیشتر دو سازمان خواهد بود تا در راستای پیشرفت، توسعه استان و خدمت به مردم به ویژه تامین مسکن اقشار آسیب پذیر گام های موثر و بیشتری برداشته شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group