امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

امضای تفام نامه طرح تامین ۲۰۰۰ واحدی مسکن محرومین استان زنجان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان زنجان که با حضور دکتر نوبخت  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، حضرت آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، دکتر حقیقی استاندار زنجان، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی دیگر از مسئولین کشوری و استانی  برگزار شد، تفام نامه طرح تامین ۲۰۰۰ واحدی مسکن محرومین استان زنجان منعقد گردید.

مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: از ۵۶ هزار واحد مسکونی برای محرومان در مناطق روستایی، ۲۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: ساخت ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای محرومان در سه شهر بزرگ، حاشیه زاهدان، حاشیه چابهار و حاشیه مشهد نیز در دست انجام است.

وی تصریح کرد: تاکنون تفاهم نامه احداث مسکن محرومان در ۱۶ استان را امضا کردیم و در این راستا در هر استانی به فراخور نیاز موجود در آن، تعدادی واحد مسکونی برای اقشار مستمند و کم درآمد که اغلب تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، ساخته می شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور یادآور شد: امسال در مناطق روستایی برای ساخت مسکن محرومان ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با بهره پنج درصد و ۳۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض از طریق سازمان برنامه و بودجه پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: با مشارکت مردم و خیران احداث مسکن محرومان ظرف یک سال انجام و تحویل می شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه در زمینه مقاوم سازی مسکن های روستایی، سالی ۲۰۰ هزار واحد در دستور کار بنیاد مسکن قرار می گیرد، گفت: در سال جاری نیز ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با بهره پنج درصد، برای مقاوم سازی مسکن های روستایی در هیات دولت تصویب شد و در اختیار بانک ها قرار گرفت.

مهندس تابش در خصوص اجرای طرح های هادی روستایی نیز اظهار داشت: برای حدود ۹۴درصد از ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور طرح هادی تهیه و در حدود ۱۸ هزار روستا نیز این طرح اجرا شده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group