امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

اقدامی مهم برای توسعه دولت الکترونیک؛ درگاه الکترونیکی سامانه مدیریت ساخت و ساز روستایی(راهبر) راه اندازی شد.

درگاه الکترونیکی سامانه مدیریت ساخت و ساز روستایی(راهبر)  بصورت ویدئو کنفرانس با حضور مهندس شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور ،مدیران کل حوزه عمران روستایی،مدیران کل بنیاد مسکن استانها وبا حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان، معاونین وکارشناسان این حوزه در استان زنجان و برخی استان ها رونمایی شد.

با توجه به اینکه سامانه مدیریت ساخت و ساز روستایی به منظور تسهیل دسترسی متقاضیان و ناظران نظام فنی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی راه اندازی گردیده، متقاضیان می‌توانند از سه راه به این سامانه مراجعه کنند، اگر متقاضیان به اینترنت دسترسی داشته و از سواد و امکانات کافی برای استفاده از آن برخوردارند، خودشان می‌توانند اقدام کنند و درغیراینصورت از طریق دهیاری و یا طریق دفاتر پیشخوان دولت در روستاها نیز امکان دریافت این خدمات وجود دارد که با دریافت یک کد رهگیری امکان پیگیری تمام خدمات و اقدامات را پیدا می‌کنند.

اصلاح معابر، تغییر کاربری، صدور پایان کار، صدور پروانه، درخواست تسهیلات قرض الحسنه و بازسازی از جمله فعالیت هایست که در این سامانه درنظر گرفته شده و با تهیه این بانک اطلاعاتی، دسترسی به اطلاعات برای ناظران و مردم تسهیل می‌شود.

سامانه راهبر باهدف دسترسی راحت روستاییان به خدمات پایلوت در استان، کاهش ترافیک و خطرات جاده‌ای در ترددها، کاهش هزینه‌ها و آلودگی هوا در زنجان راه اندازی شد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group